Plant-Powered Perspectives 2021

Już za dwa miesiące czeka nas czwarta edycja konferencji Plant-Powered Perspectives – największego wydarzenia w tej części Europy poświęconego roślinnemu megatrendowi. Do dyskusji na temat kierunków rozwoju oraz biznesowego potencjału produktów roślinnych po raz kolejny zaprosiliśmy ekspertki i ekspertów z szeroko pojętej branży spożywczo-gastronomicznej. 

W 2021 roku konferencja Plant-Powered Perspectives odbędzie się 14 i 15 października w dwóch formatach – na żywo i online. Wydarzenie zainteresuje zarówno osoby związane z branżą HoReCa i FMCG oraz inwestorów i producentów żywności, jak i wszystkich obserwatorów trendów roślinnych. W tym roku porozmawiamy między innymi o nowych kierunkach rozwoju roślinnego jedzenia, produkcji roślinnej na szeroką skalę, o demokratyzacji dostępu do roślinnych produktów, a także o produktowych debiutach z kategorii alternatyw mięsa, ryb i nabiału czy nowej normalności w roślinnej gastronomii. Jak co roku uczestnicy wezmą również udział w tematycznych warsztatach i osobistych spotkaniach z ekspertkami i ekspertami z branży. Dokładny program można znaleźć już teraz na stronie konferencji. 

Źródło: RoślinnieJemy

Rynek produktów roślinnych rozwija się w zawrotnym tempie, a nasze zwyczaje żywieniowe zmieniają się – coraz więcej Polek i Polaków ogranicza produkty odzwierzęce, a jednocześnie wzrasta nasze zainteresowanie tymi roślinnymi. Konferencja Plant-Powered Perspectives to okazja, żeby zaobserwować, jak branża spożywczo-gastronomiczna staje się na naszych oczach coraz bardziej roślinna. Uczestnicy mają szansę lepiej poznać rynek produktów roślinnych, odkryć nowe smaki i technologie, a także zdobyć wiedzę niezbędną do wprowadzania na rynek własnych produktów roślinnych. 

Podczas wydarzenia po raz kolejny odbędzie się sesja Plant-Powered Pitching – jest to okazja dla innowatorów i start-upów z branży roślinnej na zaprezentowanie swoich rewolucyjnych pomysłów szerokiemu gronu odbiorców, a zwycięzcy otrzymają nagrody, które ułatwią im wprowadzenie produktów na rynek. Zachęcamy do lektury najnowszego wywiadu ze zwyciężczyniami poprzedniej edycji wydarzenia, Kasią i Pauliną z firmy Cool Beans, które niedawno wprowadziły do sprzedaży swoje innowacyjne jogurty roślinne bazujące na fasoli. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na tegoroczną odsłonę Plant-Powered Pitching przez stronę konferencji. 

Czytaj też: Nasza marka przeszła metamorfozę (wywiad)

Marta Dymek na konferencji Plant-Powered Perspectives
Źródło: RoślinnieJemy

Poprzednie edycje konferencji Plant-Powered Perspectives zebrały pokaźne grono ekspertek i ekspertów nie tylko z Polski, ale i zza granicy oraz przyciągnęły zainteresowanie dużych graczy z branży takich jak Unilever, Nestlé, Żabka, IKEA czy Dobra Kaloria. W 2019 roku obecnością zaszczyciła nas między innymi Marta Dymek, która opowiedziała o roślinnym megatrendzie, nagrania można wysłuchać tutaj: Marta Dymek – Dlaczego roślinne jedzenie będzie największym trendem? Z pewnością możemy stwierdzić, że z roku na rok wraz ze wzrostem popularności roślinnych trendów, znacząco zwiększało się również zainteresowanie udziałem w konferencji. W coraz szerszym gronie dyskutowaliśmy między innymi o skalowaniu roślinnego biznesu i poszerzaniu portfolio produktów tradycyjnych firm mięsnych i mleczarskich, roślinnych liniach własnych w sieciach handlowych czy o efektywnych technikach marketingowych i strategiach komunikacyjnych. Poruszaliśmy gorące tematy legislacyjne związane z nazewnictwem roślinnych produktów, a także rozmawialiśmy o rozwoju mięsa hodowanego laboratoryjnie. W tym roku po raz kolejny spodziewamy się rekordowej liczby uczestników, jak i zgłoszeń na sesję Plant-Powered Pitching, potężnej dawki wiedzy od ekspertek i ekspertów z branży, a także fascynujących roślinnych dyskusji i warsztatów. 

Czytaj też: Relacja z Plant-Powered Perspectives 2020

Zachęcamy do rejestracji na konferencję przez platformę Eventory, partnera konferencji. 

Wejściówki Early Bird w specjalnej cenie są dostępne tylko do 31 sierpnia.

Aga Sierak
Działam w Otwartych Klatkach, żeby nasza przyszłość była bardziej roślinna i przyjazna planecie, a także z miłości do wszystkich zwierząt.