Branża spożywcza zmienia się na naszych oczach. Sieci handlowe i restauracyjne, czy producenci żywności dostrzegają potencjał biznesowy w rosnącej popularności bardziej roślinnego odżywiania. Fleksitarianizm, alternatywy mięsa - te terminy odmienia się przez wszystkie przypadki w mediach branżowych. Plant-Powered Perspectives to przestrzeń dyskusji o przyszłości branży spożywczej, w Polsce, ale także w skali globalnej.
Zobacz jak wyglądała poprzednia konferencja Plant Powered Perspectives.
Zobacz więcejPierwsza edycja Plant-Powered Perspectives potwierdziła - istnieje spore zapotrzebowanie na wymianę eksperckiej wiedzy, doświadczeń i dyskusję na temat nowych rozwiązań produktowych dla konsumentów dzisiaj i za 10, 20 i 30 lat. Konferencja Plant-Powered Perspectives to wydarzenie dla:
przedstawicieli branży FMCG i HoReCa
producentów żywności
przedstawicieli branży mięsnej poszukujących nowych rozwiązań
startup'ów z branży spożywczej i foodtech
inwestorów i wszystkich tworzących ekosystem innowacji w sektorze żywności
obserwatorów trendów i innowatorów
marketerów kulinarnych
instytucji chcących pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami
każdego zainteresowanego rozwojem rynku spożywczego i rosnącą popularnością roślinnych produktów
Kucharka, propagatorka weganizmu i autorka. Znana jako twórczyni bloga Jadłonomia.com oraz dwóch książek pod tym samym tytułem. Jej książki doczekały się ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Prowadzi swój program kulinarny "Zielona Rewolucja" na antenie Kuchni+ oraz współpracuje z prasą. Na co dzień angażuje się we wszystkie działania, które mogą pomóc upowszechnić weganizm oraz wegetarianizm, zwłaszcza pośród tych jeszcze nie do końca przekonanych.
Współwłaścicielka marki Dobra Kaloria i rodzinnej firmy Kubara sp. z o.o. Odpowiada za komunikację marki i bierze udział we wdrażaniu nowych produktów. We wprowadzenie na rynek roślinnych klopsów i burgerów włożyła tyle serca, że zastanawia się czy nadal są one wciąż w pełni roślinne. Prywatnie mama trójki synów i wegetarianka od 6 lat, gotująca dla licznej rodziny rośliny w ilościach przemysłowych.
Weronika Pochylska - koordynatorka ogólnopolskiej kampanii biznesowo-społecznej "Roślinniejemy". Współpracuje z firmami spożywczymi, organizacjami non-profit, mediami i szerokim teamem kreatywnym, wspierając tym samym rozwój oferty roślinnych produktów i dań w całej Polsce. Pracowała w agencjach marketingowych jako menadżerka ds. marketingu, jako social media content executive oraz w roli dziennikarki w redakcjach "Slowly Veggie!" i "Trójmiasto.pl".
Wspólnik i współzałożyciel Centrum Prawa Żywnościowego. Doradza przedsiębiorcom branży spożywczej w zakresie prawa żywnościowego, specjalizuje się w obsłudze prawnej relacji handlowych na rynku spożywczym oraz w zagadnieniach regulacyjnych polskiego i europejskiego prawa żywnościowego. Ukończył aplikację radcowską przy Okr. Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent Prawa Administracji i Ekonomii Uniw. Wrocławskiego, studiów doktoranckich na wydziale Gospodarki Narodowej UE we Wrocławiu i Board of Continuing Education Faculty of Law w University of Cambridge.
Pomysłodawca i założyciel Fundacji Szkoła Na Widelcu, właściciel Food Lab Studio, kucharz, prowadzący polskiej edycji programu Top Chef, ambasador akcji #RoślinnePoniedziałki.
Elliot pracuje jako naukowiec w The Good Food Institute, organizacji wspierającej innowacyjne strategie dążące do stworzenia zdrowego, humanitarnego i zrównoważonego systemu żywności za pośrednictwem technologii produkcji mięsa, jaj i nabiału na bazie roślin i komórek. Posiada tytuł doktora nauk neurobiologicznych z UCLA, gdzie pracował z indukowanymi pluripotencjalnymi komórkami macierzystymi do modelowania chorób nerwowo-mięśniowych. Ma doświadczenie w doradztwie dla start-upów w przemyśle biotechnologicznym zaangażowanych w badania nad lekami na choroby neurodegeneracyjne. Praca Elliota w GFI skupia się na analizowaniu podstawowych obszarów technologicznych i prowadzeniu kluczowych projektów badawczych sponsorowanych przez GFI w dziedzinie mięsa pochodzenia komórkowego.
Jerome ma ponad 20 lat doświadczenia w branży spożywczej i hotelarskiej i pracował w takich miastach jak Los Angeles, Nowy Jork, Dubaj i Singapur. Ponad dwa lata temu przeszedł na dietę roślinną. Od tego czasu pracuje nad zmianą obrazu branży hotelarskiej i restauracyjnej. Jako dyrektor ds. żywności i napojów w Grand Hyatt Singapur, jako pierwszy z powodzeniem wprowadził na rynek Beyond Burger, JUST Egg, Omnipork i Beyond Sausage w Azji Południowo-Wschodniej. Od maja 2019 roku dowodzi zespołowi międzynarodowego rozwoju biznesu w branży spożywczej w Foods For Tomorrow. Do końca 2019 roku Jerome wprowadzi na rynek gwiazdorski produkt start-upu, Heura, w Singapurze, Hong Kongu, krajach Beneluksu, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Chile i Meksyku.
Inwestor, konsultant i przedsiębiorca z doświadczeniem w branży internetowej oraz ecommerce. W Polsce i Europie Wschodniej pomagał budować Grupę Allegro w pierwszych latach jej istnienia, potem w Azji pracował m.in. dla OLX. Założyciel FFN Ventures, inwestuje i pomaga startupom roślinnym w Azji w rozwoju oraz ekspansji. Autor Future Food Now, e-newslettera traktującego o branży mięsa roślinnego i komórkowego w regionie Azji Pacyfiku.
Określa się jako 98% plant based - gotuje wegańsko, z uwielbieniem dla kuchni polskiej, arabskiej i azjatyckiej. Obecnie jest szefowa kuchni Cafe Havana na warszawskim Żoliborzu. Odbyła praktyki w kopenhaskiej Nomie. Ambasadorka Roślinnych Poniedziałków.
Brian Wyrwas jest dyrektorem naukowym i współzałożycielem Finless Foods. Jego ekspertyza obejmuje biochemię i biologię molekularną. W Weil Cornell Medical College jego badania naukowe opierały się na onkologii endokrynologicznej, z naciskiem na pierwotną kulturę komórek, które doświadczają niekontrolowanego wzrostu w celach terapeutycznych. Interwencje te obejmowały inhibitory małych cząsteczek, terapię kombinowaną, a także terapię CART. Pasja Briana w Finless Foods wynika z systematycznego podejścia do jednej z najbardziej unikalnych i kłopotliwych wyzwań naukowych, z jakimi kiedykolwiek się zetknął.
Współzałożycielka i Prezes Zarządu Polsoi. O kategorii roślinnych substytutów mięsa wie praktycznie wszystko, bo zaczynała ją budować kiedy w Polsce jeszcze mało kto słyszał o weganizmie. Wyłącznie dzięki jej determinacji udało się opracować i wprowadzić na rynek obecnie już kultowe parówki i kiełbaski sojowe. Wegetarianka od ponad 20 lat a od 2 weganka. Miłośniczka kultury i kuchni azjatyckiej.
Współtwórczyni akceleratora branży spożywczej i gastronomicznej - FoodForward, stała za sukcesem portalu Gastronauci.pl. Mentorka startupów z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w tematyce tworzenia produktów cyfrowych. Dziennikarka i autorka książek kucharskich. Podczas Plant-Powered Perspectives poprowadzi panel nt. Food Service.
Szef Kuchni Restauracji Concordia Taste, ambasador akcji #RoślinnePoniedziałki, które w Concordii stały się znaną i lubianą tradycją gości i zespołu.
Chef Patron Restauracji Biały Królik, zwycięzca Plebiscytu S.Pellegrino Young Chef na najlepszego młodego szefa kuchni Europy Środkowo-Wschodniej, ambasador akcji #RoślinnePoniedziałki.
Karierę w bankowości porzucił, żeby lepić pierogi z turystami. Pierwsza firma - Polish Your Cooking jest dziś jedną z największych kulinarnych agencji eventowych w Polsce i kulinarną atrakcją nr 1 w Warszawie wg. Tripadvisor. Kilka biznesów później, wraz z kolegą z SGH, Piotrem Grabowskim założyli pierwszy akcelerator startupów dla branży spożywczej w Polsce: foodtech.ac. Wyszukują, szkolą i pomagają finansować startupy, które zmienią branżę spożywczą na bardziej przyjazną środowisku. W portfolio mają takie produkty jak bezmięsnego kurczaka, farmy wertykalne czy jedzenie w proszku. Prowadzi restaruację Gado Gado, która jest miejscem testowania produktów foodtech.ac. Wspólnie z Piotrem Grabowskim, Michał poprowadzi Plant-Powered Pitching w trakcie konferencji.
Człowiek żyjący wyzwaniami. Wraz z kolegą z SGH - Michałem Piosikiem założyli pierwszy akcelerator branży spożywczej w Polsce - foodtech.ac. Wyszykują, szkolą i pomagają finansować startupy, które zmienią branżę spożywczą na bardziej przyjazną środowisku. W portfolio mają takie produkty jak bezmięsny kurczak, farmy wertykalne czy jedzenie w proszku. Wierzą, że mogą uratować ziemię przed katastrofą ekologiczną zmieniając wielki przemysł. Piotr pracuje także jako Business Developer & Partnerships Manager w HubHub - europejskiej sieci przestrzeni coworkingowych zlokalizowanych w Warszawie, Bratysławie, Pradze, Budapeszcie i Londynie. Ważnym projektem w jego życiu jest Kazimiernikejszyn - pełny przygód i muzyki festiwal w Kazimierzu Dolnym. Wspólnie z Michałem Piosikiem, Piotr poprowadzi Plant-Powered Pitching w trakcie konferencji.
Technolog w OSM Łowicz. Inicjatorka oraz pomysłodawczyni linii Bez Deka Mleka.
Specjalista ds. Bezpieczeństwa Żywności w IKEA Food. Od trzech lat odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa, jakości i zrównoważonego rozwoju w restauracjach, kawiarniach, bistro i Sklepikach Szwedzkich znajdujących się w sklepach IKEA. Ukończył studia na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. W IKEA od prawie 20 lat, w trakcie których pracował na różnych stanowiskach, zarówno w sklepie, jak i w strukturach krajowych, zawsze jednak w obszarze IKEA Food.
Chris Bryant jest doktorantem na Uniwersytecie w Bath i dyrektorem działu Social Science w Cellular Agriculture Society. Jego badania koncentrują się na akceptacji mięsa hodowanego komórkowo przez konsumentów, w szczególności na badaniu międzynarodowych rynków, kontekstu społecznego dla akceptacji mięsa hodowanego komórkowo oraz opracowywaniu komunikacji mającej na celu maksymalizacji poziomu akceptacji społecznej tej technologii. Jest efektywnym altruistą i weganinem, koncentruje się na wykorzystaniu technologii żywności w celu złagodzenia szkód spowodowanych przez hodowle przemysłową zwierząt.
Kierownik Działu Strategii i Wiedzy o Konsumencie dla regionu Europy Centralnej i Krajów Nordyckich (Danone, produkty mleczne i pochodzenia roślinnego). Agnieszka posiada siedemnastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała pełniąc zróżnicowane role w zespołach marketingu wiodących firm FMCG. Zrealizowała wiele projektów z zakresu pozycjonowania marki, wiedzy o rynku i zachowaniach konsumenckich, strategii zarządzania portfolio produktowym oraz cenami. Doświadczenia zdobyte w pracy ze zróżnicowanymi kategoriami produktowymi (napoje bezalkoholowe, żywność dla niemowląt i małych dzieci, produkty mleczne i pochodzenia roślinnego) przekłada na rozwiązania strategiczne dla różnych rynków i grup konsumenckich. Obecnie przewodniczy zespołowi odpowiedzialnemu za strategię dla produktów mlecznych i pochodzenia roślinnego w regionie, obejmującym trzynaście rynków europejskich. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość.
Jerzy Jakubiak jest ekspertem branży gastronomicznej oraz nieruchomości z 25-letnim doświadczeniem, a od 2019 roku pełni rolę Country Managera w Polsce w szwedzkiej sieci restauracji MAX Premium Burgers. Zdobywał swoje kompetencje w międzynarodowych przedsiębiorstwach z branży FMCG, w tym McDonald’s (w którym pełnił funkcję Vice President Development), Jeronimo Martins, Metro Group, Parkridge, AmRest czy Burger King Polska. Jest odpowiedzialny za realizację wspólnego celu sieci restauracji, jakim jest otworzenie 200 restauracji w przeciągu 10 lat. Innowacyjne sposoby zarządzania i dbałość o środowisko, to obszary najbliżej powiązane z jego działalnością.
Z wykształcenia ekonomistka i projektantka. Zarządza firmą Jogurty MAGDA, gdzie opracowuje skomplikowany kod, łamiący stereotyp: roślinne równa się niesmaczne. Prywatnie matka dwójki dzieci, zawodowo matka dwójki marek: Planton oraz VEGUP BIO. Od lat zafascynowana roślinnymi smakami i tym jak dieta wegańska zmienia ludzi i świat. Zwycięzca nagrody na 'Najlepszy Roślinny Produkt Roku 2018' w plebiscycie Roślinniejemy. Nieustannie poszukuje mistrzowskich rozwiązań by przeciągnąć niezdecydowanych na zieloną stronę mocy.
Od dwóch lat koordynuje pracę zespołu organizującego Veganmanię, największą w Polsce w pełni roślinną imprezę, podczas której w jednym miejscu spotykają się producenci żywności, restauratorzy oraz ich obecni i przyszli klienci.
Odpowiedzialny za rozwój Uber Eats w Polsce. Wcześniej doradzał zarówno startupom jak i dojrzałym organizacjom w zakresie strategii, zarządzania zmianami w przedsiębiorstwach, optymalizacji procesów biznesowych oraz poprawy wydajności.
Pozostałych prelegentów/-tki ogłosimy w najbliższym czasie
Kolacja Chefs for Change z prelegentami konferencji Plant-Powered Perspectives.
Sesja, w której podejmiemy się przeglądu najnowszych trendów w sektorze produkcji roślinnej żywności - z perspektywy stricte biznesowej, inwestycyjnej, ale też szerszej - marketingowej czy społecznej.
Sesja, podczas której skupimy się na reakcjach branży spożywczej na rosnące zainteresowanie alternatywami mięsa. Opierając się o przeprowadzone przez nas niedawno badanie opinii publicznej, wiemy, że dla konsumentów w Polsce najważniejsze są korzyści zdrowotne płynące z ich spożywania, smak podobny lub lepszy od mięsa, konkurencyjna cena, wartość odżywcza w tym zawartość białka. 73% Polaków jest gotowe ograniczyć spożycie mięsa na rzecz roślinnych alternatyw jeśli takie produkty będą spełniały wskazane wyżej cechy. Co na to branża spożywcza?
Sesja dotycząca szeroko pojętej przyszłości żywności, bezpieczeństwa żywnościowego, w głównej mierze skupiona na czystym mięsie (mięsie pozyskiwanym w ramach hodowli komórkowej). Sesja ma na celu wskazać możliwe scenariusze przyszłości i zwrócić uwagę polskich innowatorów na zagadnienia związane z rolnictwem komórkowym.
Panel restauratorski, w którym podsumujemy ostatni rok w branży restauracyjnej, zwrócimy uwagę na najciekawsze rozwiązania i zmianę podejścia gastronomów do kuchni roślinnej. Będziemy też mówić o liczbach - czy roślinny trend się opłaca?
W panelu dotyczącym Food Service poruszymy zagadnienia dotyczące wdrażania systemowych zmian na dużą skalę - zaprosiliśmy największych operatorów z sektora Food Service do podzielenia się swoimi refleksjami, próby odniesienia globalnych trendów na polski rynek.
Półki z nabiałem uzupełniane są coraz bardziej intensywnie w produkty na bazie soi, kokosa, czy orzechów - czy Polacy pokochali roślinne napoje, sery i jogurty? Według danych Nielsen, tylko w Polsce rynek samych roślinnych mlek wzrósł o 15,6% w stosunku do ubiegłego roku. w czasie gdy w Stanach Zjednoczonych napoje roślinne stanowią 13% całej kategorii napojów mlecznych w retailu. Podczas panelu nt. rozwoju rynku roślinnych alternatyw nabiału porozmawiamy o nowych produktach, zachowaniach konsumenckich i czynnikach napędzających wzrost zainteresowania nabiałem z roślin.
Kolejna edycja konferencji, kolejna edycja Plant-Powered Pitching - przestrzeni dla młodych przedsiębiorców z innowacyjnymi pomysłami na rozwiązanie najbardziej palących problemów światowego systemu produkcji żywności. Tegoroczny pitching organizujemy wspólnie z Foodtech.ac. Wybierzemy 5 start-upów, które zaprezentują swoje pomysły na scenie. Rejestracja rusza wkrótce!
Plant-Powered Perspectives to wydarzenie, które nie tylko stymuluje dyskusję na temat zmian w branży spożywczej, ale także ma na celu zapewnić jego uczestnikom konkretne narzędzia i umiejętności, by jeszcze lepiej na nie odpowiadać. Drugi dzień konferencji to dzień warsztatowo / seminaryjny. Zaplanowaliśmy następujące działania:
Temat przyszłości żywności traktujemy priorytetowo - dlatego też sesję plenarną na temat mięsa hodowanego komórkowo kierujemy do przedstawicieli świata nauki. Zaproszeni prelegenci przybliżą temat/szanse/potencjalne wyzwania w procesie prac nad tzw. czystym mięsem. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy mięso hodowane komórkowo zmieni obraz systemu produkcji żywności?
Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie.
359zł
169zł
Roślinniejemy to biznesowo-społeczna kampania, której celem jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań. Jesteśmy ekspertami od diety i produktów roślinnych, doradzamy firmom oraz wzmacniamy trend związany z wzrostem popularności diety roślinnej. Współpracujemy z kluczowymi firmami z branży spożywczej, mediami branżowymi jak i lifestyle'owymi oraz influencerami.
Zostaw swój email tutaj
Masz możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie danych osobowych przez pliki cookies przechowywane na Twoim urządzeniu, prosimy Cię o zmianę ustawień w przeglądarce. W przeciwnym razie nie będziesz mógł/a korzystać z serwisów Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki, z siedzibą przy ul. Artura Grottgera 16/1, 60-758 Poznań, wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000444120 i posługujące się numerem NIP 7831695600.
Pliki cookies mogą być odczytywane przez nasze systemy informatyczne, a także przez systemy należące do innych podmiotów, z których usług korzystamy (np. Facebook, Google) - sprawdź listę naszych Zaufanych Partnerów.
Twoje dane są przetwarzane, aby umożliwić Ci sprawne korzystanie ze stron należących do Stowarzyszenia, zapewnić bezpieczeństwo podczas korzystania ze stron Stowarzyszenia, dokonywać analizy ruchu na stronach Stowarzyszenia oraz umożliwić Ci korzystanie z funkcji społecznościowych (takich jak przycisk "Like" od Facebooka).
Przekazujemy informacje na temat Twojego zachowania na stronie Stowarzyszenia dostawcom wykorzystywanych przez nas mediów społecznościowych oraz systemów analitycznych i reklamowych (zobacz listę naszych Zaufanych Partnerów). Spokojnie! Wiele plików cookies ma charakter zanonimizowany — bez dodatkowych informacji, na ich podstawie nie jest możliwa identyfikacja Twojej tożsamości.
Twoja przeglądarka internetowa domyślnie dopuszcza wykorzystywanie cookies w Twoim urządzeniu, dlatego przy pierwszej wizycie prosimy o wyrażenie zgody na użycie cookies.
W każdej chwili możesz wycofać zgodę na wykorzystywanie cookies - w tym celu zmień ustawienia w przeglądarce internetowej — możesz całkowicie zablokować automatyczną obsługę plików cookies lub żądać powiadomienia o każdorazowym zamieszczeniu cookies w urządzeniu. Ustawienia można zmienić w dowolnej chwili.
Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych prosimy o kontakt: [email protected]
Wierzymy, że Twoje odwiedziny na naszej stronie internetowej są wyrazem zainteresowania działalnością RoślinnieJemy i dietą roślinną.
Cieszymy się, że jesteś z nami i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy odkrywać potencjał diety i produktów roślinnych.