Na półkach sklepowych i w menu restauracji pojawia się coraz więcej roślinnych produktów i dań. W RoślinnieJemy czujemy jednak, że istnieje spore zapotrzebowanie na wymianę eksperckiej wiedzy i doświadczeń. Konferencję Plant-Powered Perspectives tworzymy dla:
przedstawicieli branży FMCG i HoReCa
startup'ów z branży spożywczej i foodtech
obserwatorów trendów i innowatorów
marketerów kulinarnych
instytucji chcących pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami
każdego, kogo mocno interesuje rynek spożywczy i roślinnne produkty
Łukasz B. Błażejewski w 2005 roku założył firmę doradztwa finansowego „Gold Finance Doradcy Finansowi”. Aktualnie Łukasz Błażejewski zarządza siecią restauracji serwujących dania kuchni amerykańskiej pod marką „7 Street - Bar & Grill” oraz siecią punktów gastronomicznych serwujących szybkie dania dla osób aktywnych i zwracających uwagę na to co trafia na ich talerz pod marką „Meat & Fit – Slow Food”.
Nicole zajmuje pozycję dyrektorki ds. zaangażowania międzynarodowego w The Good Food Institute. Pracuje z rządami, naukowcami, firmami, przedsiębiorcami, inwestorami i organizacjami non-profit wspierając rozwój roślinnego mięsa i czystego mięsa (z ang. clean meat). Przez 8 lat pracowała w międzynarodowej firmie prawniczej doradzając firmom z Fortune 500 w kwestiach bezpieczeństwa i spraw wewnętrznych.
Honorata Jarocka – Senior Food and Drink Analyst - dołączyła do firmy Mintel w 2013 roku. Jej głównym obszarem zainteresowań są trendy związane ze zdrowym stylem życia oraz inspirujące innowacje w kategorii produktów spożywczych. W trakcie swojego dwunastoletniego doświadczenia w prowadzeniu badań, analizowała przede wszystkim rynek żywności i napojów, a także rynek handlu detalicznego, leków OTC/suplementów diety, tytoniowy, kosmetyków, chemii gospodarczej, artykułów higieny osobistej oraz produktów dla zwierząt.
Weronika Pochylska - koordynatorka ogólnopolskiej kampanii biznesowo-społecznej "Roślinniejemy". Współpracuje z firmami spożywczymi, organizacjami non-profit, mediami i szerokim teamem kreatywnym, wspierając tym samym rozwój oferty roślinnych produktów i dań w całej Polsce. Pracowała w agencjach marketingowych jako menadżerka ds. marketingu, jako social media content executive oraz w roli dziennikarki w redakcjach "Slowly Veggie!" i "Trójmiasto.pl".
Dyrektor ds. badań i rozwoju oraz współtwórca marek Zielone Pojęcie i Dania Babci Zosi. Zajmuje się szukaniem perspektyw rozwoju firmy i jej marek na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania od wprowadzania innowacji technologicznych po pracę nad tworzeniem kultury organizacji. Promuje nowoczesne metody i techniki zarządzania oraz samoorganizacji pracy. Z wykształcenia jest inżynierem produkcji oraz filozofem.
Współtwórca i współwłaściciel sieci restauracji wegańskich Krowarzywa.
Verena ukończyła międzynarodowe studia biznesowe na uniwersytecie w Wiedniu, posiada także dyplom z zakresu dietetyki. Jako specjalistka od rynku roślinnych produktów i wegańskiej dietetyki, Verena prowadzi szkolenia i prelekcje na całym świecie.
Jan rozpoczął swoją karierę w branży motoryzacyjnej. Jako dyrektor sprzedaży i usług samochodów dostawczych w Daimler-Benz, nadzorował pracę ponad 24 tys. pracowników. W 2008 odszedł z firmy, by 3 lata później założyć Veganz, które obecnie posiada 3 lokalizacje i jest największym dystrybutorem wegańskich produktów w Europie. Firma Jana była jednym z trzech finalistów prestiżowego konkursu Deutscher Gründerpreis.
Head of Culture and Trends w Infuture Hatalska Foresight Institute, gdzie odpowiada m.in. za research, zarządzanie procesem pozyskiwania danych, ich analizą i wnioskowaniem. Współautorka raportów m.in. „Future of Food” czy „Praca. Scenariusze przyszłości”. Absolwentka Wydz. Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego na specjalizacji Dziennikarstwo, Wydz. Nauk Społecznych na kierunku Marketing medialny i reklama oraz Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS.
Technolog, projektant, wizjoner, pasjonat nowych technologii, dobrej kuchni i podróży. Po technologii żywności na UP we Wrocławiu. Na co dzień projektuje produkty spożywcze i konsultuje strategie ich rozwoju w ujęciu biznesowym, jakościowym oraz technologicznym. Ponad dekadę stale związany z różnymi sektorami przemysłowej produkcji żywności. W tym czasie zaprojektował dziesiątki produktów opartych o indywidualne i innowacyjne rozwiązania.
Bizneswoman, restauratorka i promotorka dobrego życia. Stworzyła i zarządza siecią restauracji Tel Aviv Urban Food. Ekspertka w zakresie planowania strategicznego, analizy trendów i marketingu w gastronomii. Fascynuje ją społeczny kontekst jedzenia, zwraca uwagę na odpowiedzialność biznesu. Była gospodynią programu kulinarnego w Kuchnia +. Autorka książki „GOD FOOD – Boska Kuchnia”.
Właścicielka Leonardo Verde. Od wielu lat weganka i pasjonatka roślinnych smaków. Od zawsze interesowała się zdrowym jedzeniem- ukończyła dietetykę oraz zdrowie publiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Nie wyobraża sobie życia bez sportu, wyjazdów w góry i rozmów z przyjaciółmi. Mama 4-letniego weganina, którego uczy empatii i szacunku wobec zwierząt.
Określa się jako 98% plant based - gotuje wegańsko, z uwielbieniem dla kuchni polskiej, arabskiej i azjatyckiej. Do niedawna szefowa kuchni warszawskiego Youmiko Vegan Sushi, obecnie związana z restauracją Opasły Tom. Odbyła praktyki w kopenhaskiej Nomie. Ambasadorka Roślinnych Poniedziałków.
Przedsiębiorczyni i projektantka. Doświadczona moderatorka procesów kreatywnych i projektowych w oparciu o service design thinking, human centred design. Ma wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów związanych z projektowaniem w branżach: spożywczej/FMCG, finansowej i energetycznej. Absolwentka Design Management na SWPS oraz Dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Członek Service Design Polska, Pomysłodawczyni projektu Futurefoods.pl
Ekspert ds. żywności, międzynarodowy wykładowca akademicki. Specjalista w dziedzinie żywności funkcjonalnej, oceny sensorycznej i projektowania żywności. Współautorka wdrożeń nowych produktów spożywczych i patentów. Adiunkt na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, członek Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych. Propagatorka zdrowego stylu życia.
Communications Manager w Coffeedesk, który obecnie jest liderem na rynku sklepów internetowych z kawą. Karolina jest odpowiedzialna za niebanalną komunikację, emocjonujące eventy, efektywne kontakty z influencerami oraz realizację nierealnych pomysłów. Ponadto trener baristów, organizator kawowych mistrzostw, wcześniej koordynator ds. komunikacji Speciality Coffee Association Poland, a także prelegentka konferencji i autorka artykułów o kawie i marketingu. Prywatnie od wielu lat na diecie roślinnej.
Dyrektor F&B Concordia Design, w tym restauracji Concordia Taste. Wcześniej Manager Restauracji Cucina88 w 5* City Park Hotel and Residence, odpowiedzialny za jakość i standard potwierdzony 3 czapkami Gault&Millau. Organizator największych gal kulinarnych w Polsce min. Gault&Millau, Kino Kulinarne, Magazyn Wino. Na co dzień miłośnik sportu, aktywnego trybu życia i dobrej kuchni.
Pozostałych prelegentów/-tki ogłosimy w najbliższym czasie
Rejestracja i networking
Globalne trendy na rynku spożywczym - roślinna rewolucja? [PL]
Honorata Jarocka, Aleksandra Chołody-Trapp, Weronika PochylskaRoślinne success story [PL]
Krzysztof Bożek, Łukasz Błażejewski, Witold Sysiak, Jan BredackPanel HoReCa - roślinny potencjał w liczbach [PL]
Łukasz Błażejewski, Maria Przybyszewska, Tomasz Tarkowski, Malka Kafka, Małgorzata Gursztynowicz, poprowadzi Rafał KrzyckiRoślinny trend - innowacje w branży spożywczej [PL/EN]
Nicole Rawling, Verena Wiederkehr, Katarzyna Świąder, Bartosz KamienieckiPlant-Powered Pitching
Z zaangażowaniem i pasją: budowanie strategii marketingowej dla produktu roślinnego
Karolina Kosno poprowadzi warsztat skierowany do tych, którzy stoją przed wyzwaniem wypromowania roślinnego produktu lub usługi. Uczestnicy warsztatu przejdą od procesu projektowania konceptu produktu, przez analizę rynku i klientów, po wszelkie możliwości pozyskania ruchu i sprzedaży, a to wszystko w etyczny i angażujący odbiorcę sposób. Efekty? Przybornik gotowych pomysłów co zrobić, by roślinny produkt trafiał w ręce zróżnicowanych klientów przy użyciu prostych narzędzi niekoniecznie dużych budżetów.Karolina Kosno (Communications Manager | Coffee Desk)Liczba miejsc: 20Kiedyś było inaczej, teraz trzeba inaczej: food design sprint
Jak w dzisiejszych czasach zaprojektować lepszy produkt i usługę w branży spożywczej? Coraz popularniejsza metoda rozwiązywania problemów i tworzenia innowacyjnych produktów i usług - design thinking, czyli myślenie projektowe - jest z powodzeniem wykorzystywana w biznesie. By zrozumieć podejście projektowe najlepiej doświadczyć go w procesie. Na uczestników warsztatu FOOD DESIGN SPRINT prowadzonego przez Izę Bernau-Ławniczak, czeka mikro-wyzwanie projektowe, przejście przez proces kreatywny i - w efekcie końcowym - stworzenie konceptów produktów, gotowych do rozwinięcia.Iza Bernau-Ławniczak (CCO | Very Human Services)Liczba miejsc: 20Otrzymuj najświeższe informacje o programie Konferencji
RoślinnieJemy to biznesowo-społeczna kampania, której celem jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, czy właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań. Jesteśmy ekspertami od diety i produktów roślinnych: doradzamy firmom oraz wzmacniamy trend związany ze wzrostem popularności diety roślinnej. Współpracujemy z kluczowymi firmami z branży spożywczej, mediami branżowymi i lifestyle'owymi, oraz społecznymi influencerami.
Chcesz nawiązać współpracę lub zostać naszym partnerem? Porozmawiajmy!
Dla mediów
[email protected]Masz możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie danych osobowych przez pliki cookies przechowywane na Twoim urządzeniu, prosimy Cię o zmianę ustawień w przeglądarce. W przeciwnym razie nie będziesz mógł/a korzystać z serwisów Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki, z siedzibą przy ul. Artura Grottgera 16/1, 60-758 Poznań, wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000444120 i posługujące się numerem NIP 7831695600.
Pliki cookies mogą być odczytywane przez nasze systemy informatyczne, a także przez systemy należące do innych podmiotów, z których usług korzystamy (np. Facebook, Google) - sprawdź listę naszych Zaufanych Partnerów.
Twoje dane są przetwarzane, aby umożliwić Ci sprawne korzystanie ze stron należących do Stowarzyszenia, zapewnić bezpieczeństwo podczas korzystania ze stron Stowarzyszenia, dokonywać analizy ruchu na stronach Stowarzyszenia oraz umożliwić Ci korzystanie z funkcji społecznościowych (takich jak przycisk "Like" od Facebooka).
Przekazujemy informacje na temat Twojego zachowania na stronie Stowarzyszenia dostawcom wykorzystywanych przez nas mediów społecznościowych oraz systemów analitycznych i reklamowych (zobacz listę naszych Zaufanych Partnerów). Spokojnie! Wiele plików cookies ma charakter zanonimizowany — bez dodatkowych informacji, na ich podstawie nie jest możliwa identyfikacja Twojej tożsamości.
Twoja przeglądarka internetowa domyślnie dopuszcza wykorzystywanie cookies w Twoim urządzeniu, dlatego przy pierwszej wizycie prosimy o wyrażenie zgody na użycie cookies.
W każdej chwili możesz wycofać zgodę na wykorzystywanie cookies - w tym celu zmień ustawienia w przeglądarce internetowej — możesz całkowicie zablokować automatyczną obsługę plików cookies lub żądać powiadomienia o każdorazowym zamieszczeniu cookies w urządzeniu. Ustawienia można zmienić w dowolnej chwili.
Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych prosimy o kontakt: [email protected]
Wierzymy, że Twoje odwiedziny na naszej stronie internetowej są wyrazem zainteresowania działalnością RoślinnieJemy i dietą roślinną.
Cieszymy się, że jesteś z nami i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy odkrywać potencjał diety i produktów roślinnych.