Plant-Powered Perspectives to pionierskie w tej części Europy wydarzenie skupione na dyskusji o kierunkach rozwoju roślinnego megatrendu w szeroko pojętej branży spożywczo-gastronomicznej i możliwościami wykorzystania go w najlepszy możliwy sposób. W 2020 roku spotkamy się po raz trzeci w eksperckim gronie, by wspólnie z przedsiębiorcami, badaczami rynku i restauratorami rozmawiać o biznesowym potencjale produktów roślinnych na przekroju kategorii jak i o tym jak bardziej roślinna staje się szeroko pojęta gastronomia. W 2020 roku, w związku z pandemią COVID-19, spotykamy się w formacie online.
Konferencja PPP to przede wszystkim okazja do spotkania z potencjalnymi partnerami, najwyższą jednak wagę przykładamy do wartości merytorycznej naszego wydarzenia.
Obejrzyj ubiegłoroczne prelekcjeDwie dotychczasowe edycje naszej konferencji zebrały kilkaset osób zainteresowanych świeżym spojrzeniem na trendy w branży spożywczej i gastronomicznej. Datę Plant-Powered Perspectives 2020 w swoich kalendarzach powinni zapisać szczególnie:
przedstawicieli branży FMCG
producentów żywności
restauratorów, hotelarzy i przedstawicieli HoReCa poszukujących rozwiązań dopasowanych do nowych potrzeb swoich gości
przedstawicieli branży mięsnej i mleczarskiej otwartych na rosnący segment konsumentów zainteresowanych roślinnymi produktami
startup'ów z branży spożywczej i foodtech
inwestorów i wszystkich tworzących ekosystem innowacji w sektorze żywności
obserwatorów trendów i innowatorów
specjalistów od marketingu produktów spożywczych
przedstawicieli instytucji publicznych, które zastanawiają się jak zmniejszyć swój spożywczy ślad węglowy
każdego zainteresowanego rozwojem rynku spożywczego i rosnącą popularnością roślinnych produktów
Kucharka, propagatorka weganizmu i autorka. Znana jako twórczyni bloga Jadłonomia.com oraz dwóch książek pod tym samym tytułem. Jej książki doczekały się ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Prowadzi swój program kulinarny "Zielona Rewolucja" na antenie Kuchni+ oraz współpracuje z prasą. Na co dzień angażuje się we wszystkie działania, które mogą pomóc upowszechnić weganizm oraz wegetarianizm, zwłaszcza pośród tych jeszcze nie do końca przekonanych.
Współwłaścicielka marki Dobra Kaloria i rodzinnej firmy Kubara sp. z o.o. Odpowiada za komunikację marki i bierze udział we wdrażaniu nowych produktów. We wprowadzenie na rynek roślinnych klopsów i burgerów włożyła tyle serca, że zastanawia się czy nadal są one wciąż w pełni roślinne. Prywatnie mama trójki synów i wegetarianka od 6 lat, gotująca dla licznej rodziny rośliny w ilościach przemysłowych.
Współtwórca i współwłaściciel sieci restauracji wegańskich Krowarzywa.
Współzałożycielka i Prezes Zarządu Polsoi. O kategorii roślinnych substytutów mięsa wie praktycznie wszystko, bo zaczynała ją budować kiedy w Polsce jeszcze mało kto słyszał o weganizmie. Wyłącznie dzięki jej determinacji udało się opracować i wprowadzić na rynek obecnie już kultowe parówki i kiełbaski sojowe. Wegetarianka od ponad 20 lat a od 2 weganka. Miłośniczka kultury i kuchni azjatyckiej.
Chris jest biochemikiem, przedsiębiorcą, który pasjonuje się przekładaniem postępów w nauce i technologii żywności na rzeczywiste rozwiązania. Po pięciu miesiącach obsesji na punkcie swojej diety w procesie przygotowań do uniwersyteckiego meczu bokserskiego, zdał sobie sprawę, że potrzeby żywieniowe społeczeństwa, zwłaszcza nasza obsesja na punkcie mięsa i produktów zwierzęcych, niszczą naszą planetę. Natychmiast po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Oksfordzkim, założył Better Nature - pierwszą na świecie firmę zajmującą się technologiami żywnościowymi, która koncentruje się na fermentacji tempehu i jego innowacyjnym zastowowaniom.
Od 12 lat związany z firmą Unilever. W swojej karierze zajmował się między innymi wprowadzaniem innowacji produktowych dywizji spożywczej w krajach Europy środkowo-wschodniej. Obecnie na stanowisku Head of Marketing Unilever Food Solutions odpowiada za wdrażanie strategii marketingowej firmy w obszarze HoReCa. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Nottingham Trent University. Prywatnie ojciec 2 dzieci prowadzący z zapałem domową, jednostolikową restauracje. Uwielbia eksperymenty w kuchni, a w większość składników zaopatruje się na lokalnym bazarku.
Jakub Lunter pracuje jako dyrektor ds. rozwoju biznesu i członek zarządu rodzinnej firmy Alfa Bio. Firma zajmuje się produkcją tofu i roślinnych past do smarowania pod marką LUNTER. Jest odpowiedzialny za rozwój sprzedaży na nowych rynkach. Obecnie Alfa Bio jest największym producentem tofu w regionie Europy Środkowej.
Zuzana od 10 lat zajmuje się marketingiem. Pracowała w segmencie alkoholi wysokoprocentowych na Słowacji, m.in. dla Becherovki i Absolut Vodka, a obecnie łączy zamiłowanie do dobrego jedzenia z marketingiem i stara się zachęcić konsumentów do produktów roślinnych Garden Gourmet.
Business Development Manager w Europejskim Instytucie Technologii i Innowacji - EIT Food, czyli agencji Komisji Europejskiej, zajmującej się wsparciem innowacji w sektorze rolno-spożywczym. Z wykształcenia technolog żywności i dietetyczka, współzałożycielka startupu FoPo Food Powder. W EIT Food wykorzystuje swoje doświadczenie jako przedsiębiorca projektując i implementując różne programy i granty mające na celu wsparcie startupów z sektora rolno-spożywczego w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Doktor nauk o żywności (biochemia mięsa, biochemia białka), pracuje jako senior scientist w zespole Food Solutions w Centrum Badań Technicznych VTT w Finlandii, partnerze EIT Food.
Obecnie jego badania koncentrują się na badaniach i innowacjach związanych z alternatywnymi produktami mięsnymi i hybrydowymi, dostosowaniem właściwości techniczno-funkcjonalnych nowych surowców, takich jak białka roślinne i składniki rolne pochodzenia komórkowego. Luigi posiada kilkuletnie międzynarodowe doświadczenie badawcze w środowisku akademickim i przemyśle spożywczym, skupiając się przede wszystkim na biochemii białek i ich zastosowaniach w przemyśle spożywczym, chłodnictwie żywności.
Dyrektor marketingu w Żabka Polska - największej sieci sklepów typu modern convenience w Polsce. W zeszłym roku wróciła do Polski po 9 latach mieszkania w Azji, gdzie 7 lat temu przeszła na dietę roślinną na miesiąc, ale pokochała ją tak bardzo, że jest na niej do dziś. Nie wyobraża sobie innego sposobu żywienia i w swojej nowej misji zawodowej promuje kuchnię wegetariańską.
Marta od 7 lat pracuje w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Jest specjalistką w zespole biologii regeneracyjnej i aktywną popularyzatorką nauki. Obecnie skupia się na analizie popularności żywności pochodzenia roślinnego na rynku europejskim w ramach projektu EIT Food "V-PLACE – Enabling consumer choice in Vegan or Vegetarian Food Products". Prywatnie praktykująca jogę mama dwóch dziewczynek, wegetarianka.
Marketing specialist w Burger King. Z wykształcenia dyplomatka i magister komunikacji wizerunkowej. Zawodowo od początku związana z gastronomią. Od 2016 roku marketingowiec z doświadczeniem w największych światowych markach z sektora QSR– do początku 2019 roku w zespole marketingu KFC, obecnie prowadzi markę Burger King w Polsce. Zawodowo pasjonuje się komunikacją.
Specjalista ds. Bezpieczeństwa Żywności w IKEA Food. Od trzech lat odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa, jakości i zrównoważonego rozwoju w restauracjach, kawiarniach, bistro i Sklepikach Szwedzkich znajdujących się w sklepach IKEA.
Ukończył studia na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. W IKEA od prawie 20 lat, w trakcie których pracował na różnych stanowiskach, zarówno w sklepie, jak i w strukturach krajowych, zawsze jednak w obszarze IKEA Food.
Urodzona i wychowana w Rumunii, większość lat studenckich poświęciła na badania i uzyskała tytuł magistra Zarządzania Nowoczesnym Przetwórstwem Żywności na Uniwersytecie Lucian Blaga w Sibiu. Od tego czasu uczestniczy w procesach NPD od tworzenia pomysłów w laboratoriach do wdrożeń na liniach produkcyjnych. Zrządzała różnymi projektami komercyjnymi dla globalnych firm z branży spożywczej i napojów B2C i B2B. W 2015 roku dołączyła do działu Savoury Flavours w Givaudan, aby rozpocząć budowanie technicznych rozwiązań dla platformy Plant Attitude. Obecnie tłumaczy wiedzę konsumencką i regionalne potrzeby klientów na język technologii dostosowując rozwiązania oferowane przez Givaudan do zmieniających się potrzeb rynku.
Od ponad 5 lat pracuje jako Starszy Technolog w dziale Kreacji i Aplikacji Aromatów w firmie Givaudan. Specjalizuje się w segmencie wytrawnym/kulinarnym. Pracuje z wieloma produktami spożywczymi, tj.: sosy, zupy, dania gotowe, wyroby mięsne, analogi i substytuty mięsa. W przeszłości pracowała jako Technolog Żywności w branży sosów. Absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prywatnie: pasjonatka jedzenia oraz reduktarianka.
Stephanie Jeske jest entuzjastką roślinnego jedzenia i z dumą pracuje w tej dziedzinie. Pracuje w roli Application Manager w Chr. Hansen w zespole Plant Application. W swojej pracy skupia się na rozwoju i stosowaniu kultur bakteryjnych do fermentacji roślinnych substytutów nabiału.
Studiowała na kierunku nauk o żywności w University College Cork, gdzie koncentrowała się na przetwarzaniu białek roślinnych i innych materiałów pochodzenia roślinnego w celu opracowania roślinnych alternatyw nabiału. Jej wiedza na temat funkcjonalności białek i składników pochodzenia roślinnego jest kluczowa do zrozumienia i rozwoju produktów mleczarskich pochodzenia roślinnego i ich skutecznej fermentacji.
Technolog w OSM Łowicz. Inicjatorka oraz pomysłodawczyni linii Bez Deka Mleka.
Fleksitarianin pracujący w UPFIELD (Rama, Flora, Delma, Kasia, Violife, Rama Professional w 6000 punktów HoReCa w Polsce). Entuzjasta czytania składów produktów spożywczych i rozporządzenia 1169 KE. W pracy zawodowej współpracuje z mediami, organizacjami, administracją publiczną, parlamentarzystami i firmami.
Promotor upowszechniania wiedzy żywieniowej opartej na badaniach naukowych – nie na opiniach i wrażeniach pojedynczych osób.
Badaczka rynku spożywczego, ze szczególną uwagą przyglądająca się rozwojowi nowych produktów. Pasjonatka idei Efektywnego Altruizmu. Bada rynek alternatyw produktów odzwierzęcych również jako konsumentka, aktywnie redukująca spożycie mięsa i nabiału.
Brand Manager Violife odpowiedzialna za launch marki w Polsce. Od kilkunastu lat wegetarianka, na dobrej drodze do weganizmu. Wierzy w roślinną przyszłość i jej pozytywny wpływ na dobro ludzi, zwierząt i planety. Dlatego 8 lat temu związała swoje życie zawodowe z marketingiem marek, którym przyświecają te same wartości. Zarówno start-upów, jak i topowych wegańskich brandów. Z wykształcenia historyk sztuki, pasjonuje ją gotowanie, joga, sztuka i podróże.
Senior Brand Manager Pyszne.pl. Autorka odnoszących sukcesy projektów marketingowych dla branży food industry (m. in. Burger King, Carlsberg), laureatka m. in. nagród Effie. Wyróżniona w kategorii Future Marketer of the Year w ramach międzynarodowych Restaurant Marketer & Innovator Awards 2020. Wprowadziła pierwszego roślinnego burgera do fast foodowej sieci w Polsce - Rebel Whopper w Burger King. Wegetarianka od dwóch lat.
Marketerka agencji dobocom, specjalizująca się w strategiach marki i komunikacji oraz content marketingu. Zawsze na bieżąco z trendami w branży gastronomicznej i spożywczej. Aktywistka na rzecz praw zwierząt i członkini zespołu Chefs for Change.
CEO agencji marketingowej dobocom. Doradza firmom w zakresie strategicznych projektów marketingowych. Specjalizuje się w strategiach marek i komunikacji, szczególnie dla branży gastro. Optymistka. W wolnych chwilach czyta i chodzi po górach. Nie je mięsa.
Współwłaścicielka rodzinnej firmy Wege Siostry produkującej roślinną alternatywę dla serów i masła. Z wykształcenia prawniczka. Pasjonatka gotowania i podróży. W 2016 roku wróciła z dwuletniej podróży, podczas której chłonęła kulinarne inspiracje z całego świata. Pracowała w restauracjach w Australii, Wiedniu, Warszawie. Z tych pasji zrodził się pomysł i receptura na roślinne sery na bazie orzechów. W 2017 roku razem z siostrą założyła firmę Wege Siostry. W rodzinnej firmie odpowiedzialna jest za produkcję, jakość i wdrażanie nowych produktów. Od 15 lat nie je mięsa.
Z branżą roślinnej żywności związany od 1988 roku. Współzałożyciel i Prezes rodzinnej firmy Primavika - posiadającej w swojej ofercie roślinne dania obiadowe, pasty kanapkowe, masła orzechowe oraz produkty ekologiczne Primaeco. Na co dzień pasjonata zdrowego stylu życia i odżywiania.
Skupiam się na koordynacji pracy zespołu kreatywnego i badawczego kampanii RoślinnieJemy, nawiązywaniem współpracy z przedstawicielami branży spożywczej oraz szeroko pojętym rozwojem naszych działań. Odpowiadam m.in. za powstające w RoślinnieJemy rankingi dostępności opcji roślinnych. Głęboko wierzę, że trend roślinny zagościł na polskim rynku na dobre, a producenci żywności nie powinni go dłużej ignorować, jeżeli chcą utrzymać na nim swoją pozycję.
Doświadczony Pastry Chef ze szczególnym upodobaniem dla w pełni roślinnego cukiernictwa. Na co dzień dzieli się swoją wiedzą w ramach szkoleń i konsultacji w „Pure Sugar”. Od niedawna związany z restauracją “Monastico” w Gdańsku. Ambasador #ChefsForChange.
Kuchnię roślinną ma we krwi, bo odkąd pamięta - nie je mięsa. Kreatywna szefowa kuchni, aktualnie związana z projektem MEOW From Food Lovers - marki z wegańskim komfortowym jedzeniem. Wcześniej pracowała przy otwarciach i jako szefowa kuchni w No Problem - Bracka 20 i Leonardo Verde. Jako ambasadorka #ChefsForChange zajmuje się również konsultingiem kulinarnym.
Konsultant branży restauracyjnej zajmujący się od 16 lat obszarem QSR, convenience, fast casual, casual dining.
Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowisku kucharza w restauracji hotelowej Na Xamena na Ibizie, w sieci restauracji Meson Cinco Jotas w Madrycie oraz u boku znanego z filmów Almodovara szefa kuchni Abrahama Garcii (Viridiana).
Przez ostatnie osiem lat prowadził sieciowe projekty w Polsce. Jego styl gotowania można określić jako fun dining z naciskiem na weganizm. Pasjonują go współczesne, miejskie lokale neo bistro z popularnym jedzeniem na każdą kieszeń.
Współtwórca i współwłaściciel sieci restauracji Orzo. Odpowiada za sukces wielu znanych miejsc w których tworzył food koncept jak Aioli, Munja, Banja Luka, Momu, Stacja Mercedes, Fastie klopsikarnia, Costa Coffee Fly Dining, Orlen Stop Cafe 2.0.
Właściciel Make Me Food firmy doradczo szkoleniowej tworzącej food koncepty restauracji. Obecnie pracuje nad stworzeniem food konceptu sport’s baru w Browarach Warszawskich dla Jacka Trybuchowskiego byłego COO Amrest.
Pełną listę prelegentów ogłosimy w najbliższym czasie. Zapisz się na nasz newsletter by otrzymywać powiadomienia na bieżąco.
Koncepcja tej pierwszej sesji obraca się wokół potrzeby przedstawienia rzeczywistego rozwoju sygnałów rynkowych i konsumenckich skupionych wokół roślinnej żywności. W tym celu zaprosiliśmy czołowych ekspertów/-ki, badaczy/-ki i przedstawicieli/-lki biznesu, aby podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat rynku roślinnych produktów.
Alternatywy mięsa to jeden z najbardziej rozwijających się kategorii produktów roślinnych - obserwujemy debiuty kolejnych innowacyjnych produktów, przede wszystkim dlatego, że start-upy, przedsiębiorstwa mięsne i sieci handlowe dołączają do bitwy o coraz bardziej świadomego konsumenta. Możesz spodziewać się licznych insightów ze strony polskich liderów rynku, a także świeżego spojrzenia ze strony firm dopiero wkraczających do kategorii roślinnych alternatyw mięsa.
Pyszny lunch przyszłości w dostawie dzięki współpracy Krowarzywa, The Vegetarian Butcher i Pyszne.pl
Międzynarodowe firmy spożywcze i sieci restauracji nie tylko dostarczają konsumentom swoje ulubione produkty, ale także kształtują sposób, w jaki faktycznie jemy. Podczas tej sesji czołowe sieci restauracji i przedstawiciele firm spożywczych omówią trendy, rozmawiać będziemy też o faktycznej odpowiedzialności społecznej i ekologicznej takich przedsięwzięć oraz o globalnej wizji systemu żywnościowego przyszłości.
5 start-upów zaprezentuje swoje pomysły na lepsze rozwiązania dla branży spożywczej.
Podczas gdy większość uwagi poświęca się roślinnym burgerom, wędlinom i kiełbaskom na bazie roślin, trudno wyobrazić sobie zrównoważoną, przyjazną dla planety dietę bez podstawowych produktów spożywczych, takich jak tofu, tempeh czy rośliny strączkowe. Wspólnie z przedsiębiorcami i innowatorami w tej podkategorii omówimy nowe sposoby dotarcia do szerszej bazy konsumentów i zwiększenia atrakcyjności tofu i innych podobnych produktów dla masowego odbiorcy.
Kategoria roślinnego nabiału już teraz znacznie wykracza poza alternatywy w postaci mleka i jogurtów. Alternatywy dla jajek, masła i sera stają się lepsze i bardziej innowacyjne, a konsumenci poszukują takich produktów z różnych powodów. Zarówno lokalne, jak i europejskie przedsiębiorstwa przedstawią swoje podejście do nabiału, tego roślinnego.
W trakcie tej sesji, dedykowanej w szczególności dla operatorów/-ek restauracji i kucharzy/-ek, podsumujemy ostatni rok w branży restauracyjnej, zwracając uwagę na najciekawsze rozwiązania i zmieniające się podejście do kuchni roślinnej. Porozmawiamy także o liczbach - czy trend roślinny się opłaca?
Na koniec konferencji, nasz zespół będzie dostępny i z chęcią odpowie na wszelkie pytania!
Tegorocznej edycji konferencji Plant-Powered Perspectives towarzyszy kolejna odsłona Plant-Powered Pitching. To przestrzeń dla Innowatorów z pomysłami na zrewolucjonizowanie światowego systemu produkcji żywności do zaprezentowania się przed jedyną w swoim rodzaju branżową widownią.
Zgłoś się do Plant-Powered Pitching, przedstaw swój pomysł na produkt / usługę / innowację, poznaj potencjalnych inwestorów z branży spożywczej i zgarnij nagrodę pieniężną! W tym roku w nowej, luźnej i ciekawej formule Online!
RoślinnieJemy to biznesowo-społeczna kampania, której celem jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, właścicieli restauracji w procesie wdrażania oraz promowania roślinnych produktów i dań. Angażując w nasze projekty ekspertów, doradzamy firmom oraz wzmacniamy trend związany z wzrostem popularności diety roślinnej. Współpracujemy z kluczowymi firmami z branży spożywczej, mediami branżowymi jak i lifestyle'owymi oraz influencerami.
Masz świetny pomysł? Chcesz nawiązać współpracę? Porozmawiajmy.
Dla mediów
media@roslinniejemy.orgMasz możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie danych osobowych przez pliki cookies przechowywane na Twoim urządzeniu, prosimy Cię o zmianę ustawień w przeglądarce. W przeciwnym razie nie będziesz mógł/a korzystać z serwisów Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki, z siedzibą przy ul. Artura Grottgera 16/1, 60-758 Poznań, wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000444120 i posługujące się numerem NIP 7831695600.
Pliki cookies mogą być odczytywane przez nasze systemy informatyczne, a także przez systemy należące do innych podmiotów, z których usług korzystamy (np. Facebook, Google) - sprawdź listę naszych Zaufanych Partnerów.
Twoje dane są przetwarzane, aby umożliwić Ci sprawne korzystanie ze stron należących do Stowarzyszenia, zapewnić bezpieczeństwo podczas korzystania ze stron Stowarzyszenia, dokonywać analizy ruchu na stronach Stowarzyszenia oraz umożliwić Ci korzystanie z funkcji społecznościowych (takich jak przycisk "Like" od Facebooka).
Przekazujemy informacje na temat Twojego zachowania na stronie Stowarzyszenia dostawcom wykorzystywanych przez nas mediów społecznościowych oraz systemów analitycznych i reklamowych (zobacz listę naszych Zaufanych Partnerów). Spokojnie! Wiele plików cookies ma charakter zanonimizowany — bez dodatkowych informacji, na ich podstawie nie jest możliwa identyfikacja Twojej tożsamości.
Twoja przeglądarka internetowa domyślnie dopuszcza wykorzystywanie cookies w Twoim urządzeniu, dlatego przy pierwszej wizycie prosimy o wyrażenie zgody na użycie cookies.
W każdej chwili możesz wycofać zgodę na wykorzystywanie cookies - w tym celu zmień ustawienia w przeglądarce internetowej — możesz całkowicie zablokować automatyczną obsługę plików cookies lub żądać powiadomienia o każdorazowym zamieszczeniu cookies w urządzeniu. Ustawienia można zmienić w dowolnej chwili.
Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych prosimy o kontakt: iod@otwarteklatki.pl
Wierzymy, że Twoje odwiedziny na naszej stronie internetowej są wyrazem zainteresowania działalnością RoślinnieJemy i dietą roślinną.
Cieszymy się, że jesteś z nami i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy odkrywać potencjał diety i produktów roślinnych.