8. i 9. października 2020, w tym roku online!
Bilety

O Plant-Powered Perspectives

Plant-Powered Perspectives to pionierskie w tej części Europy wydarzenie skupione na dyskusji o kierunkach rozwoju roślinnego megatrendu w szeroko pojętej branży spożywczo-gastronomicznej i możliwościami wykorzystania go w najlepszy możliwy sposób. W 2020 roku spotkamy się po raz trzeci w eksperckim gronie, by wspólnie z przedsiębiorcami, badaczami rynku i restauratorami rozmawiać o biznesowym potencjale produktów roślinnych na przekroju kategorii jak i o tym jak bardziej roślinna staje się szeroko pojęta gastronomia. W 2020 roku, w związku z pandemią COVID-19, spotykamy się w formacie online.

Plant-Powered Perspectives 2019

Konferencja PPP to przede wszystkim okazja do spotkania z potencjalnymi partnerami, najwyższą jednak wagę przykładamy do wartości merytorycznej naszego wydarzenia.

Obejrzyj ubiegłoroczne prelekcje

Dla kogo jest Plant-Powered Perspectives?

Dwie dotychczasowe edycje naszej konferencji zebrały kilkaset osób zainteresowanych świeżym spojrzeniem na trendy w branży spożywczej i gastronomicznej. Datę Plant-Powered Perspectives 2020 w swoich kalendarzach powinni zapisać szczególnie:

 • przedstawicieli branży FMCG

 • producentów żywności

 • restauratorów, hotelarzy i przedstawicieli HoReCa poszukujących rozwiązań dopasowanych do nowych potrzeb swoich gości

 • przedstawicieli branży mięsnej i mleczarskiej otwartych na rosnący segment konsumentów zainteresowanych roślinnymi produktami

 • startup'ów z branży spożywczej i foodtech

 • inwestorów i wszystkich tworzących ekosystem innowacji w sektorze żywności

 • obserwatorów trendów i innowatorów

 • specjalistów od marketingu produktów spożywczych

 • przedstawicieli instytucji publicznych, które zastanawiają się jak zmniejszyć swój spożywczy ślad węglowy

 • każdego zainteresowanego rozwojem rynku spożywczego i rosnącą popularnością roślinnych produktów

Prelegenci

 • Marta Dymek
  Jadłonomia

  Kucharka, propagatorka weganizmu i autorka. Znana jako twórczyni bloga Jadłonomia.com oraz dwóch książek pod tym samym tytułem. Jej książki doczekały się ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Prowadzi swój program kulinarny "Zielona Rewolucja" na antenie Kuchni+ oraz współpracuje z prasą. Na co dzień angażuje się we wszystkie działania, które mogą pomóc upowszechnić weganizm oraz wegetarianizm, zwłaszcza pośród tych jeszcze nie do końca przekonanych.

 • Karolina Kubara
  Dobra Kaloria

  Współwłaścicielka marki Dobra Kaloria i rodzinnej firmy Kubara sp. z o.o. Odpowiada za komunikację marki i bierze udział we wdrażaniu nowych produktów. We wprowadzenie na rynek roślinnych klopsów i burgerów włożyła tyle serca, że zastanawia się czy nadal są one wciąż w pełni roślinne. Prywatnie mama trójki synów i wegetarianka od 6 lat, gotująca dla licznej rodziny rośliny w ilościach przemysłowych.

 • Krzysztof Bożek
  Krowarzywa

  Współtwórca i współwłaściciel sieci restauracji wegańskich Krowarzywa.

 • Katarzyna Gębala
  Polsoja

  Współzałożycielka i Prezes Zarządu Polsoi. O kategorii roślinnych substytutów mięsa wie praktycznie wszystko, bo zaczynała ją budować kiedy w Polsce jeszcze mało kto słyszał o weganizmie. Wyłącznie dzięki jej determinacji udało się opracować i wprowadzić na rynek obecnie już kultowe parówki i kiełbaski sojowe. Wegetarianka od ponad 20 lat a od 2 weganka. Miłośniczka kultury i kuchni azjatyckiej.

 • Christopher Kong
  Better Nature

  Chris jest biochemikiem, przedsiębiorcą, który pasjonuje się przekładaniem postępów w nauce i technologii żywności na rzeczywiste rozwiązania. Po pięciu miesiącach obsesji na punkcie swojej diety w procesie przygotowań do uniwersyteckiego meczu bokserskiego, zdał sobie sprawę, że potrzeby żywieniowe społeczeństwa, zwłaszcza nasza obsesja na punkcie mięsa i produktów zwierzęcych, niszczą naszą planetę. Natychmiast po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Oksfordzkim, założył Better Nature - pierwszą na świecie firmę zajmującą się technologiami żywnościowymi, która koncentruje się na fermentacji tempehu i jego innowacyjnym zastowowaniom.

 • Rafał Lankosz
  Unilever Food Solutions / The Vegetarian Butcher

  Od 12 lat związany z firmą Unilever. W swojej karierze zajmował się między innymi wprowadzaniem innowacji produktowych dywizji spożywczej w krajach Europy środkowo-wschodniej. Obecnie na stanowisku Head of Marketing Unilever Food Solutions odpowiada za wdrażanie strategii marketingowej firmy w obszarze HoReCa. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Nottingham Trent University. Prywatnie ojciec 2 dzieci prowadzący z zapałem domową, jednostolikową restauracje. Uwielbia eksperymenty w kuchni, a w większość składników zaopatruje się na lokalnym bazarku.

 • Jakub Lunter
  Lunter

  Jakub Lunter pracuje jako dyrektor ds. rozwoju biznesu i członek zarządu rodzinnej firmy Alfa Bio. Firma zajmuje się produkcją tofu i roślinnych past do smarowania pod marką LUNTER. Jest odpowiedzialny za rozwój sprzedaży na nowych rynkach. Obecnie Alfa Bio jest największym producentem tofu w regionie Europy Środkowej.

 • Zuzana Magálová
  Garden Gourmet

  Zuzana od 10 lat zajmuje się marketingiem. Pracowała w segmencie alkoholi wysokoprocentowych na Słowacji, m.in. dla Becherovki i Absolut Vodka, a obecnie łączy zamiłowanie do dobrego jedzenia z marketingiem i stara się zachęcić konsumentów do produktów roślinnych Garden Gourmet.

 • Adriana Balazy
  EIT Food

  Business Development Manager w Europejskim Instytucie Technologii i Innowacji - EIT Food, czyli agencji Komisji Europejskiej, zajmującej się wsparciem innowacji w sektorze rolno-spożywczym. Z wykształcenia technolog żywności i dietetyczka, współzałożycielka startupu FoPo Food Powder. W EIT Food wykorzystuje swoje doświadczenie jako przedsiębiorca projektując i implementując różne programy i granty mające na celu wsparcie startupów z sektora rolno-spożywczego w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Luigi Pomponio
  VTT Research (Finlandia)

  Przed dołączeniem do Zespołu Rozwiązań dotyczących Żywności w VTT, Luigi pracował jako podoktorant naukowy w Departamencie Żywności i Żywienia Uniwersytetu w Helsinkach, gdzie kierował projektami badawczymi mającymi na celu poszukiwanie alternatywnych źródeł białka dla rozwoju nowych składników i nowych rozwiązań w zakresie żywności. Ponadto był zaangażowany w prowadzenie kursów i nadzór nad studentami na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim oraz koordynował europejski program edukacji żywieniowej (EIT Food).

 • Joanna Staude-Potocka
  Żabka

  Dyrektor marketingu w Żabka Polska - największej sieci sklepów typu modern convenience w Polsce. W zeszłym roku wróciła do Polski po 9 latach mieszkania w Azji, gdzie 7 lat temu przeszła na dietę roślinną na miesiąc, ale pokochała ją tak bardzo, że jest na niej do dziś. Nie wyobraża sobie innego sposobu żywienia i w swojej nowej misji zawodowej promuje kuchnię wegetariańską.

 • Marta Kopcewicz
  Polska Akademia Nauk, EIT Food

  Marta od 7 lat pracuje w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Jest specjalistką w zespole biologii regeneracyjnej i aktywną popularyzatorką nauki. Obecnie skupia się na analizie popularności żywności pochodzenia roślinnego na rynku europejskim w ramach projektu EIT Food "V-PLACE – Enabling consumer choice in Vegan or Vegetarian Food Products". Prywatnie praktykująca jogę mama dwóch dziewczynek, wegetarianka.

 • Zuzanna Kilar
  Burger King

  Marketing specialist w Burger King. Z wykształcenia dyplomatka i magister komunikacji wizerunkowej. Zawodowo od początku związana z gastronomią. Od 2016 roku marketingowiec z doświadczeniem w największych światowych markach z sektora QSR– do początku 2019 roku w zespole marketingu KFC, obecnie prowadzi markę Burger King w Polsce. Zawodowo pasjonuje się komunikacją.

 • Marcin Chybowski
  IKEA Polska

  Specjalista ds. Bezpieczeństwa Żywności w IKEA Food. Od trzech lat odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa, jakości i zrównoważonego rozwoju w restauracjach, kawiarniach, bistro i Sklepikach Szwedzkich znajdujących się w sklepach IKEA.
  Ukończył studia na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. W IKEA od prawie 20 lat, w trakcie których pracował na różnych stanowiskach, zarówno w sklepie, jak i w strukturach krajowych, zawsze jednak w obszarze IKEA Food.

 • Lucas Huber
  Givaudan

  Lucas dołączył do Givaudan w 2019 roku jako Category Manager / Protein EAME. Odpowiada za strategiczny rozwój kategorii mięsa i produktów roślinnych.
  Lucas pracował na różnych stanowiskach marketingowych dla Pringles International, Kellogg Switzerland i Valoratrade, gromadząc bogate doświadczenie w branży FMCG. Pracuje w Centrum Innowacji Givaudan Zürich w Szwajcarii.
  Poza pracą lubi gotować w domu lub poznawać kuchnię wegetariańską na całym świecie. Jest również zapalonym wakeboarderem, graczem w squasha i nigdy nie przegapi okazji, aby wyjść na zewnątrz by pobiegać.

 • Katarzyna Nietrzpiel
  Givaudan

  Od ponad 5 lat pracuje jako Starszy Technolog w dziale Kreacji i Aplikacji Aromatów w firmie Givaudan. Specjalizuje się w segmencie wytrawnym/kulinarnym. Pracuje z wieloma produktami spożywczymi, tj.: sosy, zupy, dania gotowe, wyroby mięsne, analogi i substytuty mięsa. W przeszłości pracowała jako Technolog Żywności w branży sosów. Absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prywatnie: pasjonatka jedzenia oraz reduktarianka.

 • Stephanie Jeske, PhD
  Chr. Hansen

  Stephanie Jeske jest entuzjastką roślinnego jedzenia i z dumą pracuje w tej dziedzinie. Pracuje w roli Application Manager w Chr. Hansen w zespole Plant Application. W swojej pracy skupia się na rozwoju i stosowaniu kultur bakteryjnych do fermentacji roślinnych substytutów nabiału.
  Studiowała na kierunku nauk o żywności w University College Cork, gdzie koncentrowała się na przetwarzaniu białek roślinnych i innych materiałów pochodzenia roślinnego w celu opracowania roślinnych alternatyw nabiału. Jej wiedza na temat funkcjonalności białek i składników pochodzenia roślinnego jest kluczowa do zrozumienia i rozwoju produktów mleczarskich pochodzenia roślinnego i ich skutecznej fermentacji.

 • Katarzyna Balcerek
  OSM Łowicz

  Technolog w OSM Łowicz. Inicjatorka oraz pomysłodawczyni linii Bez Deka Mleka.

Pełną listę prelegentów ogłosimy w najbliższym czasie. Zapisz się na nasz newsletter by otrzymywać powiadomienia na bieżąco.

Program konferencji

8. października
 • Sesja otwarcia - the boom is real

  Koncepcja tej pierwszej sesji obraca się wokół potrzeby przedstawienia rzeczywistego rozwoju sygnałów rynkowych i konsumenckich skupionych wokół roślinnej żywności. W tym celu zaprosiliśmy czołowych ekspertów/-ki, badaczy/-ki i przedstawicieli/-lki biznesu, aby podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat rynku roślinnych produktów.

 • Sesja: Nowe mięso

  Alternatywy mięsa to jeden z najbardziej rozwijających się kategorii produktów roślinnych - obserwujemy debiuty kolejnych innowacyjnych produktów, przede wszystkim dlatego, że start-upy, przedsiębiorstwa mięsne i sieci handlowe dołączają do bitwy o coraz bardziej świadomego konsumenta. Możesz spodziewać się licznych insightów ze strony polskich liderów rynku, a także świeżego spojrzenia ze strony firm dopiero wkraczających do kategorii roślinnych alternatyw mięsa.

 • Sesja: Duża gastronomia i roślinny boom

  Międzynarodowe firmy spożywcze i sieci restauracji nie tylko dostarczają konsumentom swoje ulubione produkty, ale także kształtują sposób, w jaki faktycznie jemy. Podczas tej sesji czołowe sieci restauracji i przedstawiciele firm spożywczych omówią trendy, rozmawiać będziemy też o faktycznej odpowiedzialności społecznej i ekologicznej takich przedsięwzięć oraz o globalnej wizji systemu żywnościowego przyszłości.

 • Plant-Powered Pitching

 • Sesja: Nowe spojrzenie na roślinne klasyki

  Podczas gdy większość uwagi poświęca się roślinnym burgerom, wędlinom i kiełbaskom na bazie roślin, trudno wyobrazić sobie zrównoważoną, przyjazną dla planety dietę bez podstawowych produktów spożywczych, takich jak tofu, tempeh czy rośliny strączkowe. Wspólnie z przedsiębiorcami i innowatorami w tej podkategorii omówimy nowe sposoby dotarcia do szerszej bazy konsumentów i zwiększenia atrakcyjności tofu i innych podobnych produktów dla masowego odbiorcy.

Sesje pogłębiające i warsztaty – 9. października
 • The tech behind the plant-based magic

  Ile technologii potrzeba, aby składniki roślinne odzwierciedlały smaki, teksturę i aromaty mięsa i nabiału? Sesja pozwoli uczestnikom zanurzyć się we wszystkich aspektach technologicznych związanych z alternatywnymi produktami mięsnymi i mlecznymi na bazie roślin. Pracownicy działów technologii żywności i innowacji, zabierzcie notesy!

 • Roślinne i w biegu - sesja convenience

  Trend convenience idzie w parze z rosnącym zainteresowaniem żywnością roślinną. Jakie są efekty synergii? Co się dzieje, gdy te się spotykają? Sesja na temat roślinnych dań gotowych i produktów typu convenience.

 • Roślinne jajko, masło i...

  Kategoria roślinnego nabiału już teraz znacznie wykracza poza alternatywy w postaci mleka i jogurtów. Alternatywy dla jajek, masła i sera stają się lepsze i bardziej innowacyjne, a konsumenci poszukują takich produktów z różnych powodów. Zarówno lokalne, jak i europejskie przedsiębiorstwa przedstawią swoje podejście do nabiału, tego roślinnego.

 • Chefs for Change - panel dla gastronomii

  W trakcie tej sesji, dedykowanej w szczególności dla operatorów/-ek restauracji i kucharzy/-ek, podsumujemy ostatni rok w branży restauracyjnej, zwracając uwagę na najciekawsze rozwiązania i zmieniające się podejście do kuchni roślinnej. Porozmawiamy także o liczbach - czy trend roślinny się opłaca?

 • Warsztaty - sesje równoległe

  Technologia roślinnego mięsa - warsztat technologiczny [stacjonarny]
  Gość na roślinach - warsztat dla managerów restauracji
  Wybuchowa premiera roślinnego produktu - warsztat komunikacyjny i strategiczny

Dokładne ramy godzinowe poszczególnych sesji opublikujemy w najbliższym czasie.

Plant-Powered Pitching

Tegorocznej edycji konferencji Plant-Powered Perspectives towarzyszy kolejna odsłona Plant-Powered Pitching. To przestrzeń dla Innowatorów z pomysłami na zrewolucjonizowanie światowego systemu produkcji żywności do zaprezentowania się przed jedyną w swoim rodzaju branżową widownią.

Zgłoś się do Plant-Powered Pitching, przedstaw swój pomysł na produkt / usługę / innowację, poznaj potencjalnych inwestorów z branży spożywczej i zgarnij nagrodę pieniężną! W tym roku w nowej, luźnej i ciekawej formule Online!

Tym razem na zwycięzców czekają:
 • nagrody pieniężne (pula nagród ponad 15 tys. zł)
 • dzika karta do programu akceleracyjnego FoodTech.ac – Batch 3
 • sesje mentorskie z inwestorami
 • wsparcie zespołu RoślinnieJemy
 • dostęp do społecznosci partnerów i ekspertów branżowych
 • pakiet brandingowy / komunikacyjny w kanałach społecznościowych Roślinniejemy
Zapisz się!

Weź udział

Regular

Do wyczerpania biletów

Dostępne od 21.08.2020

69 zł

Early bird - team package

pakiet 5 wejściówek na konferencję

299 zł

O RoślinnieJemy

RoślinnieJemy to biznesowo-społeczna kampania, której celem jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, właścicieli restauracji w procesie wdrażania oraz promowania roślinnych produktów i dań. Angażując w nasze projekty ekspertów, doradzamy firmom oraz wzmacniamy trend związany z wzrostem popularności diety roślinnej. Współpracujemy z kluczowymi firmami z branży spożywczej, mediami branżowymi jak i lifestyle'owymi oraz influencerami.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter RoślinnieJemy.

Szanujemy Twoją prywatność i zapewniamy, że podane informacje będą używane wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o konferencji Plant-Powered Perspectives. Wszystkie informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną oraz potwierdzasz, że masz ukończony 16 rok życia.

Partnerzy

 • The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Kontakt

Masz świetny pomysł? Chcesz nawiązać współpracę? Porozmawiajmy.

Współpraca partnerska, program konferencji

48 660 482 331