Marzyciele i Rzemieślnicy, Warszawa, 3-4 października 2019
Bilety

O konferencji

Branża spożywcza zmienia się na naszych oczach. Sieci handlowe i restauracyjne, czy producenci żywności dostrzegają potencjał biznesowy w rosnącej popularności bardziej roślinnego odżywiania. Fleksitarianizm, alternatywy mięsa - te terminy odmienia się przez wszystkie przypadki w mediach branżowych. Plant-Powered Perspectives to przestrzeń dyskusji o przyszłości branży spożywczej, w Polsce, ale także w skali globalnej.

TAK BYŁO: PLANT POWERED PERSPECTIVES 2018

Zobacz jak wyglądała zeszłoroczna konferencja Plant Powered Perspectives.

Zobacz więcej

Dla kogo?

Pierwsza edycja Plant-Powered Perspectives potwierdziła - istnieje spore zapotrzebowanie na wymianę eksperckiej wiedzy, doświadczeń i dyskusję na temat nowych rozwiązań produktowych dla konsumentów dzisiaj i za 10, 20 i 30 lat. Konferencja Plant-Powered Perspectives to wydarzenie dla:

 • przedstawicieli branży FMCG i HoReCa

 • producentów żywności

 • przedstawicieli branży mięsnej poszukujących nowych rozwiązań

 • startup'ów z branży spożywczej i foodtech

 • inwestorów i wszystkich tworzących ekosystem innowacji w sektorze żywności

 • obserwatorów trendów i innowatorów

 • marketerów kulinarnych

 • instytucji chcących pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami

 • każdego zainteresowanego rozwojem rynku spożywczego i rosnącą popularnością roślinnych produktów

Prelegenci

 • Marta Dymek
  Jadłonomia

  Kucharka, propagatorka weganizmu i autorka. Znana jako twórczyni bloga Jadłonomia.com oraz dwóch książek pod tym samym tytułem. Jej książki doczekały się ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Prowadzi swój program kulinarny "Zielona Rewolucja" na antenie Kuchni+ oraz współpracuje z prasą. Na co dzień angażuje się we wszystkie działania, które mogą pomóc upowszechnić weganizm oraz wegetarianizm, zwłaszcza pośród tych jeszcze nie do końca przekonanych.

 • Karolina Kubara
  Dobra Kaloria

  Współwłaścicielka marki Dobra Kaloria i rodzinnej firmy Kubara sp. z o.o. Odpowiada za komunikację marki i bierze udział we wdrażaniu nowych produktów. We wprowadzenie na rynek roślinnych klopsów i burgerów włożyła tyle serca, że zastanawia się czy nadal są one wciąż w pełni roślinne. Prywatnie mama trójki synów i wegetarianka od 6 lat, gotująca dla licznej rodziny rośliny w ilościach przemysłowych.

 • Weronika Pochylska
  RoślinnieJemy

  Weronika Pochylska - koordynatorka ogólnopolskiej kampanii biznesowo-społecznej "Roślinniejemy". Współpracuje z firmami spożywczymi, organizacjami non-profit, mediami i szerokim teamem kreatywnym, wspierając tym samym rozwój oferty roślinnych produktów i dań w całej Polsce. Pracowała w agencjach marketingowych jako menadżerka ds. marketingu, jako social media content executive oraz w roli dziennikarki w redakcjach "Slowly Veggie!" i "Trójmiasto.pl".

 • Daniel Szostek
  Centrum Prawa Żywnościowego

  Wspólnik i współzałożyciel Centrum Prawa Żywnościowego. Doradza przedsiębiorcom branży spożywczej w zakresie prawa żywnościowego, specjalizuje się w obsłudze prawnej relacji handlowych na rynku spożywczym oraz w zagadnieniach regulacyjnych polskiego i europejskiego prawa żywnościowego. Ukończył aplikację radcowską przy Okr. Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent Prawa Administracji i Ekonomii Uniw. Wrocławskiego, studiów doktoranckich na wydziale Gospodarki Narodowej UE we Wrocławiu i Board of Continuing Education Faculty of Law w University of Cambridge.

 • Grzegorz Łapanowski
  Foodlab Studio

  Pomysłodawca i założyciel Fundacji Szkoła Na Widelcu, właściciel Food Lab Studio, kucharz, prowadzący polskiej edycji programu Top Chef, ambasador akcji #RoślinnePoniedziałki.

 • Elliott Swartz
  The Good Food Institute

  Elliot pracuje jako naukowiec w The Good Food Institute, organizacji wspierającej innowacyjne strategie dążące do stworzenia zdrowego, humanitarnego i zrównoważonego systemu żywności za pośrednictwem technologii produkcji mięsa, jaj i nabiału na bazie roślin i komórek. Posiada tytuł doktora nauk neurobiologicznych z UCLA, gdzie pracował z indukowanymi pluripotencjalnymi komórkami macierzystymi do modelowania chorób nerwowo-mięśniowych. Ma doświadczenie w doradztwie dla start-upów w przemyśle biotechnologicznym zaangażowanych w badania nad lekami na choroby neurodegeneracyjne. Praca Elliota w GFI skupia się na analizowaniu podstawowych obszarów technologicznych i prowadzeniu kluczowych projektów badawczych sponsorowanych przez GFI w dziedzinie mięsa pochodzenia komórkowego.

 • Jerome Pagnier
  Heura Foods

  Jerome ma ponad 20 lat doświadczenia w branży spożywczej i hotelarskiej i pracował w takich miastach jak Los Angeles, Nowy Jork, Dubaj i Singapur. Ponad dwa lata temu przeszedł na dietę roślinną. Od tego czasu pracuje nad zmianą obrazu branży hotelarskiej i restauracyjnej. Jako dyrektor ds. żywności i napojów w Grand Hyatt Singapur, jako pierwszy z powodzeniem wprowadził na rynek Beyond Burger, JUST Egg, Omnipork i Beyond Sausage w Azji Południowo-Wschodniej. Od maja 2019 roku dowodzi zespołowi międzynarodowego rozwoju biznesu w branży spożywczej w Foods For Tomorrow. Do końca 2019 roku Jerome wprowadzi na rynek gwiazdorski produkt start-upu, Heura, w Singapurze, Hong Kongu, krajach Beneluksu, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Chile i Meksyku.

 • Michał Klar
  Future Food Now

  Inwestor, konsultant i przedsiębiorca z doświadczeniem w branży internetowej oraz ecommerce. W Polsce i Europie Wschodniej pomagał budować Grupę Allegro w pierwszych latach jej istnienia, potem w Azji pracował m.in. dla OLX. Założyciel FFN Ventures, inwestuje i pomaga startupom roślinnym w Azji w rozwoju oraz ekspansji. Autor Future Food Now, e-newslettera traktującego o branży mięsa roślinnego i komórkowego w regionie Azji Pacyfiku.

 • Maria Przybyszewska
  Cafe Bar Havana

  Określa się jako 98% plant based - gotuje wegańsko, z uwielbieniem dla kuchni polskiej, arabskiej i azjatyckiej. Obecnie jest szefowa kuchni Cafe Havana na warszawskim Żoliborzu. Odbyła praktyki w kopenhaskiej Nomie. Ambasadorka Roślinnych Poniedziałków.

 • Brian Wyrwas
  Finless Foods

  Brian Wyrwas jest dyrektorem naukowym i współzałożycielem Finless Foods. Jego ekspertyza obejmuje biochemię i biologię molekularną. W Weil Cornell Medical College jego badania naukowe opierały się na onkologii endokrynologicznej, z naciskiem na pierwotną kulturę komórek, które doświadczają niekontrolowanego wzrostu w celach terapeutycznych. Interwencje te obejmowały inhibitory małych cząsteczek, terapię kombinowaną, a także terapię CART. Pasja Briana w Finless Foods wynika z systematycznego podejścia do jednej z najbardziej unikalnych i kłopotliwych wyzwań naukowych, z jakimi kiedykolwiek się zetknął.

 • Katarzyna Gębala
  Polsoja

  Współzałożycielka i Prezes Zarządu Polsoi. O kategorii roślinnych substytutów mięsa wie praktycznie wszystko, bo zaczynała ją budować kiedy w Polsce jeszcze mało kto słyszał o weganizmie. Wyłącznie dzięki jej determinacji udało się opracować i wprowadzić na rynek obecnie już kultowe parówki i kiełbaski sojowe. Wegetarianka od ponad 20 lat a od 2 weganka. Miłośniczka kultury i kuchni azjatyckiej.

 • Ola Lazar
  FoodForward

  Współtwórczyni akceleratora branży spożywczej i gastronomicznej - FoodForward, stała za sukcesem portalu Gastronauci.pl. Mentorka startupów z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w tematyce tworzenia produktów cyfrowych. Dziennikarka i autorka książek kucharskich. Podczas Plant-Powered Perspectives poprowadzi panel nt. Food Service.

 • Tomasz Olewski
  Concordia Taste

  Szef Kuchni Restauracji Concordia Taste, ambasador akcji #RoślinnePoniedziałki, które w Concordii stały się znaną i lubianą tradycją gości i zespołu.

 • Marcin Popielarz
  Biały Królik

  Chef Patron Restauracji Biały Królik, zwycięzca Plebiscytu S.Pellegrino Young Chef na najlepszego młodego szefa kuchni Europy Środkowo-Wschodniej, ambasador akcji #RoślinnePoniedziałki.

 • Michał Piosik
  Foodtech.ac

  Karierę w bankowości porzucił, żeby lepić pierogi z turystami. Pierwsza firma - Polish Your Cooking jest dziś jedną z największych kulinarnych agencji eventowych w Polsce i kulinarną atrakcją nr 1 w Warszawie wg. Tripadvisor. Kilka biznesów później, wraz z kolegą z SGH, Piotrem Grabowskim założyli pierwszy akcelerator startupów dla branży spożywczej w Polsce: foodtech.ac. Wyszukują, szkolą i pomagają finansować startupy, które zmienią branżę spożywczą na bardziej przyjazną środowisku. W portfolio mają takie produkty jak bezmięsnego kurczaka, farmy wertykalne czy jedzenie w proszku. Prowadzi restaruację Gado Gado, która jest miejscem testowania produktów foodtech.ac. Wspólnie z Piotrem Grabowskim, Michał poprowadzi Plant-Powered Pitching w trakcie konferencji.

 • Piotr Grabowski
  Foodtech.ac

  Człowiek żyjący wyzwaniami. Wraz z kolegą z SGH - Michałem Piosikiem założyli pierwszy akcelerator branży spożywczej w Polsce - foodtech.ac. Wyszykują, szkolą i pomagają finansować startupy, które zmienią branżę spożywczą na bardziej przyjazną środowisku. W portfolio mają takie produkty jak bezmięsny kurczak, farmy wertykalne czy jedzenie w proszku. Wierzą, że mogą uratować ziemię przed katastrofą ekologiczną zmieniając wielki przemysł. Piotr pracuje także jako Business Developer & Partnerships Manager w HubHub - europejskiej sieci przestrzeni coworkingowych zlokalizowanych w Warszawie, Bratysławie, Pradze, Budapeszcie i Londynie. Ważnym projektem w jego życiu jest Kazimiernikejszyn - pełny przygód i muzyki festiwal w Kazimierzu Dolnym. Wspólnie z Michałem Piosikiem, Piotr poprowadzi Plant-Powered Pitching w trakcie konferencji.

 • Katarzyna Balcerek-Nowak
  OSM Łowicz

  Technolog w OSM Łowicz. Inicjatorka oraz pomysłodawczyni linii Bez Deka Mleka.

 • Marcin Chybowski
  IKEA Food

  Specjalista ds. Bezpieczeństwa Żywności w IKEA Food. Od trzech lat odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa, jakości i zrównoważonego rozwoju w restauracjach, kawiarniach, bistro i Sklepikach Szwedzkich znajdujących się w sklepach IKEA. Ukończył studia na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. W IKEA od prawie 20 lat, w trakcie których pracował na różnych stanowiskach, zarówno w sklepie, jak i w strukturach krajowych, zawsze jednak w obszarze IKEA Food.

 • Chris Bryant
  Cellular Agriculture Society

  Chris Bryant jest doktorantem na Uniwersytecie w Bath i dyrektorem działu Social Science w Cellular Agriculture Society. Jego badania koncentrują się na akceptacji mięsa hodowanego komórkowo przez konsumentów, w szczególności na badaniu międzynarodowych rynków, kontekstu społecznego dla akceptacji mięsa hodowanego komórkowo oraz opracowywaniu komunikacji mającej na celu maksymalizacji poziomu akceptacji społecznej tej technologii. Jest efektywnym altruistą i weganinem, koncentruje się na wykorzystaniu technologii żywności w celu złagodzenia szkód spowodowanych przez hodowle przemysłową zwierząt.

 • Agnieszka Getler-Kicman
  Danone

  Kierownik Działu Strategii i Wiedzy o Konsumencie dla regionu Europy Centralnej i Krajów Nordyckich (Danone, produkty mleczne i pochodzenia roślinnego). Agnieszka posiada siedemnastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała pełniąc zróżnicowane role w zespołach marketingu wiodących firm FMCG. Zrealizowała wiele projektów z zakresu pozycjonowania marki, wiedzy o rynku i zachowaniach konsumenckich, strategii zarządzania portfolio produktowym oraz cenami. Doświadczenia zdobyte w pracy ze zróżnicowanymi kategoriami produktowymi (napoje bezalkoholowe, żywność dla niemowląt i małych dzieci, produkty mleczne i pochodzenia roślinnego) przekłada na rozwiązania strategiczne dla różnych rynków i grup konsumenckich. Obecnie przewodniczy zespołowi odpowiedzialnemu za strategię dla produktów mlecznych i pochodzenia roślinnego w regionie, obejmującym trzynaście rynków europejskich. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość.

 • Jerzy Jakubiak
  MAX Premium Burgers

  Jerzy Jakubiak jest ekspertem branży gastronomicznej oraz nieruchomości z 25-letnim doświadczeniem, a od 2019 roku pełni rolę Country Managera w Polsce w szwedzkiej sieci restauracji MAX Premium Burgers. Zdobywał swoje kompetencje w międzynarodowych przedsiębiorstwach z branży FMCG, w tym McDonald’s (w którym pełnił funkcję Vice President Development), Jeronimo Martins, Metro Group, Parkridge, AmRest czy Burger King Polska. Jest odpowiedzialny za realizację wspólnego celu sieci restauracji, jakim jest otworzenie 200 restauracji w przeciągu 10 lat. Innowacyjne sposoby zarządzania i dbałość o środowisko, to obszary najbliżej powiązane z jego działalnością.

 • Magda Kubit
  Jogurty MAGDA

  Z wykształcenia ekonomistka i projektantka. Zarządza firmą Jogurty MAGDA, gdzie opracowuje skomplikowany kod, łamiący stereotyp: roślinne równa się niesmaczne. Prywatnie matka dwójki dzieci, zawodowo matka dwójki marek: Planton oraz VEGUP BIO. Od lat zafascynowana roślinnymi smakami i tym jak dieta wegańska zmienia ludzi i świat. Zwycięzca nagrody na 'Najlepszy Roślinny Produkt Roku 2018' w plebiscycie Roślinniejemy. Nieustannie poszukuje mistrzowskich rozwiązań by przeciągnąć niezdecydowanych na zieloną stronę mocy.

 • Łukasz Michułka
  Veganmania

  Od dwóch lat koordynuje pracę zespołu organizującego Veganmanię, największą w Polsce w pełni roślinną imprezę, podczas której w jednym miejscu spotykają się producenci żywności, restauratorzy oraz ich obecni i przyszli klienci.

 • Jakub Pietraszek
  Uber Eats

  Odpowiedzialny za rozwój Uber Eats w Polsce. Wcześniej doradzał zarówno startupom jak i dojrzałym organizacjom w zakresie strategii, zarządzania zmianami w przedsiębiorstwach, optymalizacji procesów biznesowych oraz poprawy wydajności.

Pozostałych prelegentów/-tki ogłosimy w najbliższym czasie

Program konferencji

Dzień zerowy (2.10)
 • Chefs for Change

  Kolacja Chefs for Change z prelegentami konferencji Plant-Powered Perspectives.

Dzień pierwszy (3.10) 9:30 - 17:30
 • Trend Bang

  Sesja, w której podejmiemy się przeglądu najnowszych trendów w sektorze produkcji roślinnej żywności - z perspektywy stricte biznesowej, inwestycyjnej, ale też szerszej - marketingowej czy społecznej.

 • Siła z roślin! - roślinne mięso w natarciu

  Sesja, podczas której skupimy się na reakcjach branży spożywczej na rosnące zainteresowanie alternatywami mięsa. Opierając się o przeprowadzone przez nas niedawno badanie opinii publicznej, wiemy, że dla konsumentów w Polsce najważniejsze są korzyści zdrowotne płynące z ich spożywania, smak podobny lub lepszy od mięsa, konkurencyjna cena, wartość odżywcza w tym zawartość białka. 73% Polaków jest gotowe ograniczyć spożycie mięsa na rzecz roślinnych alternatyw jeśli takie produkty będą spełniały wskazane wyżej cechy. Co na to branża spożywcza?

 • Food for the Future

  Sesja dotycząca szeroko pojętej przyszłości żywności, bezpieczeństwa żywnościowego, w głównej mierze skupiona na czystym mięsie (mięsie pozyskiwanym w ramach hodowli komórkowej). Sesja ma na celu wskazać możliwe scenariusze przyszłości i zwrócić uwagę polskich innowatorów na zagadnienia związane z rolnictwem komórkowym.

 • Chefs for Change Panel

  Panel restauratorski, w którym podsumujemy ostatni rok w branży restauracyjnej, zwrócimy uwagę na najciekawsze rozwiązania i zmianę podejścia gastronomów do kuchni roślinnej. Będziemy też mówić o liczbach - czy roślinny trend się opłaca?

 • Plant-forward Food Service

  W panelu dotyczącym Food Service poruszymy zagadnienia dotyczące wdrażania systemowych zmian na dużą skalę - zaprosiliśmy największych operatorów z sektora Food Service do podzielenia się swoimi refleksjami, próby odniesienia globalnych trendów na polski rynek.

 • Mleko, ser, śmietana, masło - z roślin!

  Półki z nabiałem uzupełniane są coraz bardziej intensywnie w produkty na bazie soi, kokosa, czy orzechów - czy Polacy pokochali roślinne napoje, sery i jogurty? Według danych Nielsen, tylko w Polsce rynek samych roślinnych mlek wzrósł o 15,6% w stosunku do ubiegłego roku. w czasie gdy w Stanach Zjednoczonych napoje roślinne stanowią 13% całej kategorii napojów mlecznych w retailu. Podczas panelu nt. rozwoju rynku roślinnych alternatyw nabiału porozmawiamy o nowych produktach, zachowaniach konsumenckich i czynnikach napędzających wzrost zainteresowania nabiałem z roślin.

 • Plant-Powered Pitching

  Kolejna edycja konferencji, kolejna edycja Plant-Powered Pitching - przestrzeni dla młodych przedsiębiorców z innowacyjnymi pomysłami na rozwiązanie najbardziej palących problemów światowego systemu produkcji żywności. Tegoroczny pitching organizujemy wspólnie z Foodtech.ac. Wybierzemy 5 start-upów, które zaprezentują swoje pomysły na scenie. Rejestracja rusza wkrótce!

Dzień drugi (4.10) 10:00 - 14:30
 • Część praktyczna

  Plant-Powered Perspectives to wydarzenie, które nie tylko stymuluje dyskusję na temat zmian w branży spożywczej, ale także ma na celu zapewnić jego uczestnikom konkretne narzędzia i umiejętności, by jeszcze lepiej na nie odpowiadać. Drugi dzień konferencji to dzień warsztatowo / seminaryjny. Zaplanowaliśmy następujące działania:

  Warsztat: Alternatywy mięsa i nabiału a obostrzenia w nazewnictwieCentrum Prawa Żywnościowego
  Warsztat kulinarny [info wkrótce!]
  Warsztaty biznesowe [info wkrótce!]
 • Mięso hodowane komórkowo - seminarium naukowe[obowiązuje rejestracja]

  Temat przyszłości żywności traktujemy priorytetowo - dlatego też sesję plenarną na temat mięsa hodowanego komórkowo kierujemy do przedstawicieli świata nauki. Zaproszeni prelegenci przybliżą temat/szanse/potencjalne wyzwania w procesie prac nad tzw. czystym mięsem. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy mięso hodowane komórkowo zmieni obraz systemu produkcji żywności?

Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie.

Bilety

Early bird

Konferencja & kolacja Chefs for Change

359zł

Regular

Do wyczerpania biletów

169zł

O RoślinnieJemy

Roślinniejemy to biznesowo-społeczna kampania, której celem jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań. Jesteśmy ekspertami od diety i produktów roślinnych, doradzamy firmom oraz wzmacniamy trend związany z wzrostem popularności diety roślinnej. Współpracujemy z kluczowymi firmami z branży spożywczej, mediami branżowymi jak i lifestyle'owymi oraz influencerami.

Bądź na bieżąco!

Zostaw swój email tutaj

Szanujemy Twoją prywatność i zapewniamy, że podane informacje będą używane wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o konferencji Plant-Powered Perspectives. Wszystkie informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną oraz potwierdzasz, że masz ukończony 16 rok życia.

Partnerzy

Patronat medialny

Kontakt

Masz świetny pomysł? Chcesz nawiązać współpracę? Porozmawiajmy.