Testujemy wegańskie kiełbaski z Biedronki!

Nie jest łatwo zrobić dobre roślinne kiełbaski, choć i tak w tej kategorii można u nas znaleźć już coraz więcej smacznych produktów, których nie trzeba się wstydzić na grillu. Teraz z pomocą przychodzi Biedronka z dwoma rodzajami kiełbasek na grilla: zwykłymi białymi oraz z curry. Przetestowaliśmy je i stwierdzamy jedno – można spokojnie je brać i częstować nimi znajomych!

Biedronka lubi nas zaskakiwać roślinnymi produktami, niektóre z nich są w stałej ofercie, inne, niestety, tylko sezonowo. Niedawno cieszyliśmy się wegańskimi hot dogami gotowymi do podgrzania i jogurtami Alpro, teraz przyszedł czas na kolejne nowości.

Kiełbaski bazują na białku grochu, białku z ziemniaka i mące z grochu – ucieszy to pewnie wszystkie osoby, które narzekają na wszechobecną soję. Na 100g mamy tu ok 7g białka, które jeśli połączymy z dobrym chlebem dostarczy nam już pełnowartościowego białka.

Warto wspomnieć, że kiełbaski są przeznaczone na grilla, dlatego to najlepsza forma ich podania. Mają wtedy lekko chrupiącą skórkę, a i środek nabiera lepszej faktury. W wersji ugotowanej mogą nie być aż tak dobre. Można eksperymentować i zamiast grilla upiec je w piekarniku, zrobić sobie hot doga czy zjeść po prostu z musztardą lub ketchupem. Nam osobiście bardziej smakuje wersja bez curry, ale niech każdy zdecyduje za siebie!

Dodamy tylko, że po przetestowaniu wszyscy znajomi żądali więcej – to chyba tylko pokazuje, że produkty roślinne coraz lepiej mogą konkurować z mięsnymi pod względem smakowym. A jest to bardzo ważny czynnik, bo wiele osób nie chce przejść na dietę roślinną lub z niej rezygnuje właśnie ze względu na smak potraw mięsnych. Innym z powodów jest niewygoda, a obecność smacznych kiełbasek w jednej z najpopularniejszych sieci dyskontów w Polsce rozwiązuje oba te problemy! 

Cena 5,99 zł/250g wydaje się niezbyt wygórowana a dostępność w Biedronkach w całym kraju ułatwia zrobienie grilla bardziej przyjaznego zwierzętom i planecie!

Inne roślinne produkty z Biedronki znajdziecie w naszym zakupowym poradniku.

Napiszcie w komentarzu, jakich wegańskich produktów brakuje Wam jeszcze w Biedronkach! 

 

 

 

 

Marta Mikita
Operations Manager w Anima International, weganka z wieloletnim stażem, miłośniczka piesków i kawy.