Roślinny produkt roku – znamy wyniki!

O tytuł najlepszego produktu roślinnego 2017 roku walczyło 10 wyjątkowych produktów wyłonionych przez nas spośród wszystkich wyrobów roślinnych, które ukazały się w minionym roku na półkach polskich sklepów. Walka była naprawdę zacięta. Nasi czytelnicy oddali ponad osiemset głosów na swoich faworytów, na których czekały nagrody w postaci obszernego artykułu na naszej stronie z przepisem wykorzystującym zwycięski produkt oraz reklamy w naszym darmowym e-booku kulinarnym. Przedstawiamy wyniki!

Miejsce 5 – Gryczotto burak i jarmuż “Inna bajka”

Każdy z nas ma takie dni, kiedy godziny zamieniają się w minuty. Czas nagli, my zapomnieliśmy z domu drugiego śniadania, a o wyjściu do restauracji podczas przerwy na lunch możemy pomarzyć. Wtedy na ratunek przychodzi “Inna Bajka” i ich roślinne dania gotowe do spożycia po zalaniu wrzątkiem. Smacznego!

Miejsce 4 – Rama Roślinna “Unilever”

Rama 100% Roślinna to pierwsza w pełni roślinna margaryna dostępna na rynku polskim, którą możemy kupić w prawie każdym sklepie. Dostępna jest w kilku wariantach smakowych – z olejem rzepakowym, z olejem kokosowym, z olejem z orzechów włoskich oraz z olejem z awokado. Nasi czytelnicy rozsmakowali się w niej do tego stopnia, że zasłużyła na miejsce zaraz za podium.

Miejsce 3 – Cremajo “Starck’s Food Polska”

Cremajo “Starck’s Polska, to produkt innowacyjny na polskim rynku. W 100% naturalny, ma taką samą konsystencję, zapach i smak, jak tradycyjny majonez. Dostępny jest w 3 wariantach: BIO, 20% tłuszczu oraz 40% tłuszczu. Doskonały do kanapek, frytek. burgerów, sałatek, surówek i past (bez!)jajecznych, podbił kubki smakowe naszych czytelników.

Marzy nam się abyśmy mogli zawsze mieć go na honorowym miejscu w lodówce. Życzymy Starck’s Polska kolejnych tak znakomitych produktów roślinnych!

Miejsce 2 – Boczek “Bezmięsny Mięsny”

Bezmięsny Mięsny to pierwszy w Polsce “roślinny rzeźnik” online, czyli sklep, w którym można kupić pyszne zamienniki mięsa. Praktycznie każdy ich nowy produkt okazuje się być prawdziwym hitem. Od ponad roku gromadzą wokół siebie stale powiększającą się społeczność oddanych klientów, którzy nie zawiedli i tym razem, hojnie obdarowując ulubieńców swoimi głosami. Zajmujący zaszczytne drugie miejsce w naszym plebiscycie roślinny boczek okrzyknięty został przez fanów Bezmięsnego Mięsnego ich najbardziej udanym produktem.

Na rynku amerykańskim  produkty roślinne z sukcesem imitujące mięso spotkać możemy już od dawna. W produkty Beyond Meat, założonego w 2009 roku, inwestuje sam Bill Gates. W ich ‘Beast Burgerze’ znajduje się więcej białka, żelaza i wartości odżywczych niż w burgerach mięsnych, nie znajdziemy w nich zaś hormonów, antybiotyków czy cholesterolu. Amerykanie sięgają po ich produkty tak często, że dostępne są na półkach większości tamtejszych największych marketów. Życzymy naszej rodzimej firmie podobnych sukcesów, a ich bezmięsny boczek rekomendujemy jako najlepszy dodatek do tofucznicy!

Miejsce 1 – Wegańska alternatywa dla serów  – Toczony z nerkowców pikantny z chipotle “Wege Siostry”

Wege Siostry to młoda polska firma, której wyroby pokochacie już po pierwszych kęsach. Nasi czytelnicy nie bez powodu wybrali ich sery z nerkowców jako najlepszy produkt roślinny 2017 roku. Wyrabiane są ręcznie, pozbawione konserwantów i zawierają żywe kultury bakterii. Dostępne są w formie toczonej lub do smarowania, w różnych wariantach smakowych.

Głęboko wierzymy, że ich produkty mogą aspirować do bycia prawdziwymi konkurentami dla swoich zagranicznych odpowiedników, takich jak sery Miyoko’s Kitchen.

Życzymy Wege Siostrom dalszego rozwoju i wypłynięcia poza granice naszego kraju. Wasze produkty podbiły serce naszych czytelników. Gratulujemy wygranej!

Wszystkim naszym czytelnikom ogromnie dziękujemy za każdy oddany głos – dzięki Wam wiemy, które roślinne produkty mają szansę podbić polski rynek w najbliższych latach!

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.