Roślinne Poniedziałki: Już 56% młodych Brytyjczyków dało szansę diecie roślinnej!

Firma Kellogg’s - debiutant na rynku wegańskich płatków śniadaniowych - w swoich najnowszych badaniach wykazuje, że ponad połowa Brytyjczyków w wieku 16-29 lat eksperymentowała z weganizmem w zeszłym roku.


Badanie obejmowało 2000 mieszkańców Wielkiej Brytanii i wykazało również, że w badanym okresie w grupie wiekowej 30-49 lat aż 45% badanych próbowało unikać produktów pochodzenia zwierzęcego.
 

 

A jak wygląda zainteresowanie redukcją spożycia mięsa w naszym kraju? Pisaliśmy o tym niedawno przy okazji najnowszych badań IBRiS:

Prawie 60% Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa


Prawie 1/3 uczestników badania dała szansę diecie roślinnej ze względu na ich troskę o los zwierząt, 29% z powodu nadziei na utratę zbędnych kilogramów, a 4% zostało zainspirowane przez znanych i lubianych celebrytów.


Badanie wykazało, że 1/4 osób nie miała niestety wiedzy na temat tego, co powinna jeść przechodząc na dietę roślinną. Wy jesteście w lepszej sytuacji, bo możecie przeczytać jeden z najpopularniejszych tekstów na naszym blogu:

7 kroków aby zostać zdrowszym roślinożercą 

 
  

W większości przypadków próby podjęte przez świeżo upieczonych wegan trwały ok. 3,5 miesiąca. Jako powód powrotu do spożywania produktów odzwierzęcych często podawano trudności w odnajdywaniu opcji wegańskich na co dzień. 72% respondentów twierdziło, że z chęcią pozostaliby na diecie wegańskiej gdyby tylko otrzymali więcej wsparcia od rodziny i przyjaciół.

Właśnie dlatego promujemy akcję #roslinneponiedzialki, która pokazuje, że kuchnia roślinna potrafi być:

  • prosta
  • pyszna
  • zdrowa
  • barwna
  • łatwo dostępna!

Nasza kampania zajmuje się również współpracą z restauracjami - doradzamy i pomagamy wprowadzać wegańskie dania w mniejszych i większych lokalach, tak by frustracja wynikająca z braku roślinnych opcji już wkrótce była tylko wspomnieniem!

    

Dołącz do akcji Roślinne Poniedziałki, sprawdź jak nasza społeczność wzajemnie inspiruje się na Instagramie, zaproś znajomych i rodzinę do podjęcia wyzwania jednego w pełni roślinnego dnia w tygodniu i bądź częścią zmiany!


Źródło:
http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=11339&catId=1

Ewa Kędzierska
Z zawodu dietetyk, technik weterynarii oraz księgowa. W kampanię RoślinnieJemy zaangażowana od sierpnia 2017 roku. W czasie wolnym wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych zwierząt Azorek w Obornikach Wielkopolskich.