Roślinne alternatywy nabiału – przewodnik dla producentów

Wprowadzanie roślinnych zamienników nabiału przez tradycyjne mleczarskie firmy nie jest już zaskoczeniem. Producenci uważnie słuchają głosu konsumentów i dostrzegają ogromny potencjał tych produktów. Nowa publikacja RoślinnieJemy – Poradnik dla producentów alternatyw nabiału – wychodzi naprzeciw potrzebom, żeby ułatwić sprawne wprowadzanie roślinnych zamienników na rynek.

Zainteresowanie roślinnymi zamiennikami nabiału stale rośnie, a co za tym idzie dynamicznie podnosi się również wartość sprzedaży tych produktów. W niedawno opublikowanym raporcie Postawy Polaków wobec roślinnych alternatyw nabiału pokazujemy, że zamienniki te są w Polsce dobrze rozpoznawalne, a konsumenci są otwarci na ich testowanie. Już prawie 30% Polek i Polaków kupuje je co najmniej okazjonalnie, a odsetek ten jest wyższy wśród najmłodszych badanych.

Czytaj też: Postawy Polaków wobec roślinnych alternatyw nabiału

Roślinne alternatywy nabiału są wprowadzane na polski rynek nie tylko przez rzemieślnicze biznesy – takie jak Mleczni Bracia, Rośleko czy Wege Siostry – lecz także przez tradycyjne firmy mleczarskie jak Bakoma czy OSM Łowicz i międzynarodowe koncerny spożywcze jak choćby Danone czy Unilever. A w zeszłym roku firma Magda Roślinna (wcześniej Jogurty Magda) specjalizująca się od 30 lat w tradycyjnym nabiale podjęła decyzję o rozwijaniu wyłącznie roślinnej produkcji. Dzięki takim działaniom roślinne alternatywy nabiału są już teraz szeroko dostępne dla konsumentów w popularnych sieciach handlowych, sklepach ze zdrową żywnością czy sklepach internetowych. 

Żródło: RoślinnieJemy

W Poradniku dla producentów alternatyw nabiału zebraliśmy informacje, dzięki którym producenci będą mogli sprawnie i świadomie wprowadzać na rynek kolejne roślinne propozycje. Znajdziecie w nim wyniki testów konsumenckich produktów z wybranych kategorii zamienników nabiału. Dowiecie się, czy roślinne alternatywy spełniają wymagania konsumentów, w jaki sposób można poprawić ich jakość i smak, a także których produktów obecnie brakuje na rynku. Piszemy również o nowościach z branży, inspirujących pomysłach dotyczących technik wytwarzania produktów, składów, nazewnictwa czy strategii promocyjnych. 

Gorąco zachęcamy do lektury całego przewodnika – nie tylko producentów i osoby związane z branżą spożywczą, lecz także wszystkich zainteresowanych roślinnymi trendami. Wierzymy, że informacje zawarte w publikacji okażą się pomocne dla firm wprowadzających roślinne alternatywy nabiału i przekonają tych jeszcze nie do końca zdecydowanych, że warto zrobić krok w stronę bardziej roślinnej produkcji. 

Źródła: Poradnik dla producentów alternatyw nabiału | Postawy Polaków wobec roślinnych alternatyw nabiału

Aga Sierak
Działam w Otwartych Klatkach, żeby nasza przyszłość była bardziej roślinna i przyjazna planecie, a także z miłości do wszystkich zwierząt.