Podsumowujemy 2018 rok i wskazujemy roślinne trendy na 2019

Liczba dobrych wiadomości, tysiące waszych pozytywnych reakcji, setki rozmów podczas wydarzeń branżowych i ogrom firm, które dostrzegły potencjał w roślinnych produktach – możemy śmiało stwierdzić, że 2018 to był dobry rok dla wszystkich, którzy decydują się na ograniczenie spożycia mięsa i produktów odzwierzęcych. To był dobry i intensywny rok dla RoślinnieJemy. Postanowiliśmy podsumować nasze działania, podjęliśmy też próbę wskazania roślinnych trendów na rok 2019. Zapraszamy Was do lektury!

W naszym raporcie przeczytacie o najważniejszych wydarzeniach, dzięki którym codzienne roślinne wybory stawały się coraz prostsze. Znajdziecie tam także przegląd działań, które podjęliśmy by promować dietę roślinną, przede wszystkim wśród firm i przedstawicieli branży spożywczej.

Chcemy też pokazać Wam jak bardzo chwytliwym tematem stały się kwestie związane z dietą roślinną i ograniczaniem spożycia mięsa – tylko w okresie od maja do listopada publikacje RoślinnieJemy w mediach dotarły do… 4,8 mln czytelników.

Już teraz możemy stwierdzić, że 2019 będzie rokiem, w którym zainteresowanie produktami roślinnymi będzie wzrastać – w przygotowanym przez nas zestawieniu oceniamy, na jakich kategoriach skupią się producenci, zastanawiamy się jakie dania i produkty będą pojawiać się coraz częściej na naszych stołach – w ostatniej części raportu wskazujemy na 4 roślinne trendy 2019 roku.

PODSUMOWANIE 2018 ROKU I PRZEGLĄD TRENDÓW NA 2019 POBIERZESZ TUTAJ.

Dziękujemy za Wasze zaufanie i wsparcie – dzięki Wam czujemy wiatr w żaglach. Przyszłość będzie roślinna – działamy!

Team RoślinnieJemy

    Maciej Otrębski
    Jem pizzę, piję kombuchę, lubię kiedy słowa brzmią dobrze, a innowacyjne idee stają się rzeczywistością. Wcześniej byłem zaangażowany w tworzenie Eataway, największej platformy meal-sharingowej w centralnej części Europy, organizuję także wydarzenia w ramach TEDxKraków. W Roślinniejemy zajmuje się współpracą z partnerami biznesowymi. Porozmawiajmy!