Plant Hunter w Żabce, czyli nowy poziom dostępności roślinnego jedzenia w Polsce

Żabka robi kolejny ważny krok w stronę popularyzacji roślinnego jedzenia w Polsce. Do oferty sklepów największej polskiej sieci convenience dołączają na stałe produkty pierwszej w 100% roślinnej marki własnej Żabki – Plant Hunter. Już 28 kwietnia w wybranych sklepach konsumenci będą mogli kupić gotowe zestawy obiadowe, sałatki, pasty kanapkowe, batony czy shaki.

W odpowiedzi na trendy żywieniowe i rosnące zainteresowanie ze strony polskich konsumentów Żabka dynamicznie rozwija swoją ofertę i wyznacza nowy poziom dostępności roślinnego jedzenia w Polsce. W sklepach sieci dostępnych jest już kilkadziesiąt produktów w 100% roślinnych, w tym słynny Wegger, który zdobył drugie miejsce w kategorii na Najlepszy Roślinny Produkt Roku 2020 w plebiscycie RoślinnieJemy. W 2021 roku Żabka idzie o krok dalej i wprowadza pierwszą w pełni roślinną markę własną – Plant Hunter.  

Już blisko 40% Polaków deklaruje, że są fleksitarianami, czyli ograniczają spożycie mięsa i nabiału, sięgając częściej po produkty roślinne. Z myślą o tych konsumentach stworzyliśmy markę Plant Hunter, która może ich wspierać w dążeniu do zmiany codziennych nawyków żywieniowych. Tworząc nową linię produktów, z ogromną starannością dobieraliśmy składniki, dbając o ich jakość oraz zaskakujący smak. Wprowadzenie pierwszej w 100% roślinnej marki własnej do ofert Żabki poprzedziły liczne testy i badania, a także merytoryczna współpraca z naszymi partnerami – powiedziała Anna Grabowska, Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich Żabka Polska.

Produkty Plant Hunter z pewnością zadowolą zarówno osoby jedzące roślinnie, jak i Polaków na diecie tradycyjnej, wielbicieli smacznych gotowych do spożycia dań. Żabka postawiła na znane i lubiane pozycje, które w składzie będą w pełni roślinne, a w smaku równie pyszne co ich tradycyjne odpowiedniki. W ofercie znajdziemy pasty kanapkowe na bazie tofu – rybną i jajeczną – oraz dwie sałatki, jedną wzorowaną na tradycyjnej jarzynowej, drugą makaronową z dodatkiem brokuła i ogórka konserwowego. Plant Hunter to również smaczne zestawy obiadowe z mięsem sojowym – makaron z sosem bolońskim, tagliatelle w kremowym sosie czy tradycyjny polski kotlet z ziemniakami i burakami. „Kotlet jak drobiowy” powstał we współpracy z Viverą – to kolejne udane partnerstwo Żabki po wykorzystaniu produktów The Vegetarian Butcher do stworzenia Weggera. W ofercie Plant Hunter znajdziemy także przepyszne słodkie batoniki o smaku słonego karmelu i orzecha oraz truskawkowe i czekoladowe shaki.  

Wprowadzenie produktów marki Plant Hunter na rynek zostało poprzedzone licznymi badaniami, degustacjami i sesjami konsultacyjnymi, między innymi z RoślinnieJemy. Przez ostatni rok mieliśmy przyjemność wspierać powstawanie marki – odbyliśmy szereg spotkań, podczas których doradzaliśmy w sprawie nazewnictwa produktów czy opracowywania etykiet. O smak i kompozycję potraw zadbali szefowie kuchni, którzy współpracowali przy ich tworzeniu, między innymi nasza ambasadorka, Dominika Targosz. 

Z radością obserwujemy, jak Żabka aktywnie angażuje się w proces demokratyzowania dostępu do roślinnego jedzenia w Polsce. Marka Plant Hunter ugruntowuje pozycję sieci w gronie liderów dostępności roślinnej żywności, a także jest ważnym krokiem w stronę zrównoważonego i odpowiedzialnego społecznie biznesu. Cieszymy się, że Żabka postawiła na tradycyjne i lubiane pozycje, pokazując w ten sposób, że jedzenie roślinne nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. Z niecierpliwością czekamy na następne produkty marki Plant Hunter, które pojawią się już w kolejnych miesiącach.

Aga Sierak
Działam w Otwartych Klatkach, żeby nasza przyszłość była bardziej roślinna i przyjazna planecie, a także z miłości do wszystkich zwierząt.