Meatless Farm oficjalnym partnerem Realu Madryt

Real Madryt łączy siły z Meatless Farm, jednym z największych producentów żywności roślinnej w Europie. Celem współpracy jest promocja bardziej zrównoważonych nawyków żywieniowych i zwiększenie świadomości na temat znaczenia ograniczenia spożycia mięsa na rzecz zdrowia, lepszego samopoczucia i troski o środowisko

Dietetycy Realu Madryt wraz z Meatless Farm chcą pokazać, jak żywność roślinna może funkcjonować w ramach zbilansowanej diety. Jak podaje Real Madryt w swojej oficjalnej informacji prasowej, piłkarze podzielą się swoimi doświadczeniami z ograniczeniem spożycia mięsa i stosowaniem bardziej roślinnej diety, podkreślając korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla nich samych.

Meatless Farm wyznaje zarówno zrównoważony rozwój, jak i odżywianie, czyli dwa podstawowe elementy strategii Realu Madryt i naszej działalności. Jako globalny zespół mamy do odegrania ważną rolę w angażowaniu się w życie społeczne, aby dokonać rzeczywistych zmian, które pomogą stworzyć bardziej zrównoważony świat oraz poprawić zdrowie i wydajność osobistą.” – komentuje Emilio Butragueño, Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych klubu.

źródło: realmadrid.com

Marki takie jak Beyond Meat już od kilku lat angażują gwiazdy NBA czy NFL jako swoich ambasadorów, a fakt, że skupiony na europejskim rynku Meatless Farm ogłasza oficjalną współpracę z Realem Madryt należy traktować jako krok milowy w kontekście popularyzacji roślinnego jedzenia. 

Według Nielsen Market Research, wartość europejskiego rynku produktów roślinnych wzrosła w latach 2018-2020 o 49%. Dynamiczny wzrost zainteresowania roślinnym jedzeniem, a szczególnie alternatywami mięsa zaobserwować można także na polskim rynku. GfK Polonia wskazuje, że wartość sprzedaży roślinnego mięsa zwiększyła się o 138% w ciągu ostatniego roku.

Brytyjskie Meatless Farm to jeden z kluczowych producentów roślinnych alternatyw mięsa. Pod koniec 2020 roku spółka otrzymała 31 milionów USD inwestycji, które ma pozwolić jej na dalszy globalny rozwój i skalowanie dystrybucji. 


Więcej szczegółów na temat współpracy znaleźć można na stronie klubu.

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.