Lider duńskich producentów żywności roślinnej blisko przejęcia 5% rynku mielonej wołowiny!

Według oświadczenia znanej skandynawskiej bezmięsnej marki Naturli’ Foods, po dwóch miesiącach od wprowadzenia przez nich na rynek roślinnego zamiennika mięsa wołowego, już niewiele brakuje do osiągnięcia celu.

Wyzwanie, jakie przed sobą postawili, wydawało się prawie niemożliwe. Firma ustawiła sobie za cel przejęcie aż 5% rynku mielonej wołowiny! Pomocna na pewno okaże się możliwość dostawy ich produktów do aż 1200 nowych sklepów. Po pierwszym etapie, dotyczącym dostawy zamienników mięsa do ok. 600 duńskich sklepów, producent Naturli’ Foods będzie zaopatrywał dodatkowo także 1200 sklepów należących do sieci Coop Group.

Jak stwierdził przedstawiciel Naturli’ Foods, dyrektor Henrik Lund: „Naszym celem było przejęcie 5% rynku mielonej wołowiny w ciągu trzech lat. Już miesiąc po wprowadzeniu na rynek produktów Naturli’ Hakket byliśmy bardzo blisko osiągnięcia tego celu”.

Czytaj także: Wpisz się w nowy trend – zweganizuj swoją firmę w 2018 roku!

Branża gastronomiczna – zarówno restauratorzy, handlowcy, jak i producenci żywności – zauważa wszechogarniający światowy trend rosnącego zapotrzebowania na żywność pochodzenia roślinnego. Chwile świetności czekają firmy, które zdecydują się wypełnić lukę, jaka tworzy się na rynku w związku ze zwiększającym się popytem na roślinne alternatywy dla produktów mięsnych.

Źródło: https://fodevarewatch.dk/Fodevarer/article10347209.ec

Zdjęcie: http://naturli-foods.dk/forside.aspx

Ewa Kędzierska
Z zawodu dietetyk, technik weterynarii oraz księgowa. W kampanię RoślinnieJemy zaangażowana od sierpnia 2017 roku. W czasie wolnym wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych zwierząt Azorek w Obornikach Wielkopolskich.