Roślinne odżywki białkowe

W sieci nie brakuje poradników pomagających wybrać najlepsze białko w proszku – problem zaczyna się, gdy chcemy znaleźć te odżywki, które są najlepsze, a przy okazji w pełni roślinne. Dlatego postaramy się przybliżyć Wam kilka kwestii związanych z roślinnym białkiem i przedstawimy wybrane propozycje.

Pierwsza kwestia, którą warto wyjaśnić: czy serwatkowe białka zawierają produkty pochodzenia zwierzęcego? Niestety, ale cały dział tanich i efektywnych białek serwatkowych jest dla osób na diecie roślinnej zamknięty. Na szczęście nie jest to problem, ponieważ na rynku jest mnóstwo odżywek stworzonych w oparciu o białka grochu, zbóż, konopii czy soi. Warto przy wyborze białka patrzeć nie tylko na ilość tego makroskładnika na 100 g produktu, ale także na inne walory odżywcze.

Pierwszym produktem, na który warto zwrócić uwagę, jest Maximuscle Plant Max Vegan Protein Powder. Porcja 30 g ma 108 kcal przy 20 g białka i 0,8 g węglowodanów. Jakie są zalety tej odżywki? Nie zawiera soi ani glutenu (które mogą być przeszkodą dla alergików), natomiast zawiera dużo białka przy niewielkiej ilości węglowodanów i tłuszczów. Ma pochodzenie w pełni naturalne, a robiona jest z groszku i brązowego ryżu. Kosztuje około 98 zł za 0,5 kg, czyli standardowa cena jak na białko lepszej jakości.

Znalezione obrazy dla zapytania: Maximuscle Plant Max Vegan Protein Powder

Kolejnym naszym wyborem jest Optimum Nutrition Gold Standard 100% Plant. Na 36–gramową porcję odżywka ta zawiera 24 g białka, czyli w przeliczeniu na 1 g tyle samo, co pierwszy wybór. Jest w pełni roślinna i nie zawiera glutenu. Wybór dobry dla osób na diecie roślinnej, którym nie chce się pilnować każdego suplementu z osobna, bo zawiera w sobie tak ważną witaminę B12 oraz BCAA. Brak wzmacniaczy smaku czy barwników oraz cena (ok. 140 zł za 1 kg!) zachęcą niejednego miłośnika sportów siłowych.

Bulk Powders Vegan Protein Powder to połączenie trzech rodzajów białka roślinnego: izolatu z zielonego groszku, białek z brązowego ryżu i komosy ryżowej. Jako słodzik użyta została stewia. Mamy więc produkt prosty, o przejrzystym, w pełni roślinnym składzie, i w kilku wariantach smakowych. Nie posiada on najlepszej gramatury, bo w 35 g produktu ma zaledwie 21,8 g białka, ale jest bardzo atrakcyjny cenowo. Produkt ten, w przeciwności do pozostałych, ma swojego dystrybutora w Polsce i można go kupić za 70 zł za 0,5 kg.

Znalezione obrazy dla zapytania: Bulk Powders Vegan Protein Powder

Myprotein Vegan Protein Blend to odżywka budżetowa, o stosunkowo dobrej gramaturze (22 g białka na 30–gramową porcję) i dostępna w Polsce! Do tego w pełni roślinna, bo z groszku i bobu. Zawiera mało tłuszczu, dużo białka, a kosztuje (w wersji bezsmakowej) zaledwie 40 zł za 0,5 kg! Produkt idealny dla osób, które na odżywki nie chcą wydawać krocie. Nie posiada takich dodatków jak witamina B12 czy BCAA, ale jak zostało wyżej wspomniane, jest to raczej budżetowa opcja.

Innermost Vegan Protein Powder for Performance to wybór biegunowo przeciwny do poprzedniej opcji. Jest wzbogacony w BCAA i wytwarzany z aż 10 różnych źródeł roślinnego białka. Dodatkowo dodane do niego zostały kluczowe aminokwasy tak, aby zapewnić możliwe najlepsze wyniki dla sportowców na roślinnej diecie. Jest to wybór wysokiej klasy dla ludzi, którym zależy na jakości. Niestety, za jakość się płaci: cena około 160 zł za 600 g sprawia, że nie każdy będzie chętny zainwestować w tę odżywkę. Natomiast jeśli poszukujecie białka przy którym będziecie mieć pewność, że nie zabraknie wam żadnego aminokwasu – jest to wybór dla Was.

Znalezione obrazy dla zapytania: Innermost Vegan Protein Powder for Performance

Źródła: menshealth.com | maximuscle.com | thesportreview.com | liveinnermost.com

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.