Garść roślinnych newsów – podsumowanie maja

Na początku czerwca przychodzimy do Was z krótkim podsumowaniem najważniejszych roślinnych wiadomości z kraju i ze świata!

 • North Fish wprowadza do oferty nowe roślinne propozycje. Już dzisiaj w około 50 restauracjach w Polsce pojawią się nowe bezmięsne pozycje w menu opracowane we współpracy z RoślinnieJemy – dania z roślinnymi nuggetsami i burgerem na bazie białka grochu. Sieć już teraz deklaruje pracę nad kolejnymi w pełni roślinnymi opcjami, w tym alternatywami ryb.
 • Sieć McDonald’s w Niemczech wprowadziła do oferty nowy smak swojego flagowego lodowego deseru McFlurry – 100% roślinny KitKat ze słodkim sosem truskawkowym. 
 • Z kolei sieć KFC po sukcesie roślinnych burgerów z mykoprotein stworzonych we współpracy z Quorn rozszerza partnerstwo i zapowiada wprowadzenie w 2022 roku na rynek europejski kolejnych roślinnych zamienników, początkowo w Niemczech. Wśród planowanych produktów są między innymi roślinne nuggetsy i wrapy. 
 • Firma It’s Bean! podczas tegorocznej gali Roślinny Produkt Roku zapowiadała rozszerzanie portfolio o nowe produkty – wcześniej w sprzedaży pojawiły się już nowe smaki jogurtów oraz roślinne puddingi. A w maju pierwszy napój roślinny, oczywiście na bazie lokalnego surowca, czyli fasoli.
 • Z okazji majówki w sklepie firmy Bezmięsny pojawił się wyjątkowy pakiet grillowy z roślinnymi nowościami – bezmięsne burgery okurcze!, burgery klasyczne, bratwursty, currywursty, kiełbaski śląskie, kiełbaski grillowe, shoarma oraz kaszanka. Pakiet jest wciąż dostępny w sprzedaży. 
 • Upfield Professional Polska ogłosiła współpracę z marką Proste Historie firmy Iglotex, w ramach której będziemy cieszyć się nowymi w pełni roślinnymi mrożonymi pizzami. Na półki sklepowe trafią dwie propozycje – pizza warzywna z grillowaną papryką i bazyliowym pesto z dodatkiem sera Violife oraz pizza z sosem barbecue, dynią i jalapeño z dodatkiem Flory Professional Plant 15%. 
 • Hiszpańska firma Heura produkująca zamienniki mięsa otworzyła pierwszy tymczasowy sklep w Madrycie. Konsumenci i konsumentki będą mogli przetestować dania stworzone na bazie alternatyw mięsa Heury, między innymi mięsa mielonego, chorizo czy kiełbasek. 
Źródło: RoślinnieJemy
 • RoślinnieJemy we współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Stylu Życia zorganizowało kolejną edycję Roślinnego Wyzwania dla Zdrowia. Rezultatem współpracy jest edukacyjna broszura Roślinny Starter na temat zdrowej roślinnej diety.  
 • Zespół RoślinnieJemy pojawił się na New Food Forum organizowanym przez ProVeg Polska i spotkał się na żywo z partnerami z branży. 
 • Maciek Otrębski z RoślinnieJemy był gościem podcastu firmy Żabka Tematy spod lady, w którym rozmawiał z Janiną Bąk o popularyzacji roślinnego jedzenia. 
 • Kampania Otwartych Klatek, Jasna Strona Mocy, opublikowała materiał wideo z udziałem Aliny Trybus, instruktorki narciarstwa i miłośniczki sportów ekstremalnych, w którym poruszony został temat wpływu zmian klimatu na uprawianie sportów outdoorowych. 
Aga Sierak
Działam w Otwartych Klatkach, żeby nasza przyszłość była bardziej roślinna i przyjazna planecie, a także z miłości do wszystkich zwierząt.