Skąd pomysł na nasze działania?

Chcąc wspierać przedsiębiorców we właściwym reagowaniu na zmieniające się potrzeby konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy – oferujemy profesjonalne wsparcie rozwoju oraz promocji nowych, roślinnych produktów i dań.

Już 43% Polaków ogranicza spożycie mięsa (IQS, 2019), a prawie co 10. osoba nie je go wcale (Panel Ariadna, 2019).  Fleksitarianizm – czyli świadome ograniczenie produktów odzwierzęcych w diecie – kolejny rok z rzędu utrzymuje się na pozycji czołowego trendu w branży spożywczej.

Powodów, dla których rosnąca liczba osób na całym świecie coraz częściej sięga po roślinne alternatywy tradycyjnych produktów i dań jest wiele: od troski o zdrowie swoje i bliskich, przez chęć powstrzymania zmian klimatycznych, po czystą ciekawość.

Aby utrzymać swoją pozycję na rynku, producenci żywności oraz właściciele lokali gastronomicznych nie mogą dłużej ignorować faktu, że coraz więcej osób na całym świecie oczekuje szerszej, jakościowej i urozmaiconej roślinnej oferty zarówno na sklepowych półkach, jak i w restauracyjnych menu. Chętnie pomożemy być na bieżąco!


Masz pomysł na współpracę? Odezwij się na kontakt@roslinniejemy.org.

Możesz umówić się też z nami na konsultację online.