Plant-Powered Perspectives

57,8% Polaków planuje ograniczyć spożycie mięsa. Podczas Konferencji Plant-Powered Perspectives pokażemy jak duży potencjał leży w rosnącej popularności zdrowych diet roślinnych. To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najsilniejszymi trendami w branży.

Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka 25 (III piętro)
Warszawa, 4-5 października

Dla kogo?

Na półkach sklepowych i w menu restauracji pojawia się coraz więcej roślinnych produktów i dań. W RoślinnieJemy czujemy jednak, że istnieje spore zapotrzebowanie na wymianę eksperckiej wiedzy i doświadczeń. Konferencję Plant-Powered Perspectives tworzymy dla:

 • przedstawicieli branży FMCG i HoReCa

 • startup'ów z branży spożywczej i foodtech

 • obserwatorów trendów i innowatorów

 • marketerów kulinarnych

 • instytucji chcących pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami

 • każdego, kogo mocno interesuje rynek spożywczy i roślinnne produkty

Prelegenci

 • Łukasz B. Błażejewski
  Dyrektor zarządzający

  Łukasz B. Błażejewski w 2005 roku założył firmę doradztwa finansowego „Gold Finance Doradcy Finansowi”. Aktualnie Łukasz Błażejewski zarządza siecią restauracji serwujących dania kuchni amerykańskiej pod marką „7 Street - Bar & Grill” oraz siecią punktów gastronomicznych serwujących szybkie dania dla osób aktywnych i zwracających uwagę na to co trafia na ich talerz pod marką „Meat & Fit – Slow Food”.

 • Nicole Rawling
  Good Food Institute (US) - Dyrektor ds. współpracy międzynarodowej

  Nicole zajmuje pozycję dyrektorki ds. zaangażowania międzynarodowego w The Good Food Institute. Pracuje z rządami, naukowcami, firmami, przedsiębiorcami, inwestorami i organizacjami non-profit wspierając rozwój roślinnego mięsa i czystego mięsa (z ang. clean meat). Przez 8 lat pracowała w międzynarodowej firmie prawniczej doradzając firmom z Fortune 500 w kwestiach bezpieczeństwa i spraw wewnętrznych.

 • Honorata Jarocka
  Mintel - Senior Food & Drink market analyst

  Honorata Jarocka – Senior Food and Drink Analyst - dołączyła do firmy Mintel w 2013 roku. Jej głównym obszarem zainteresowań są trendy związane ze zdrowym stylem życia oraz inspirujące innowacje w kategorii produktów spożywczych. W trakcie swojego dwunastoletniego doświadczenia w prowadzeniu badań, analizowała przede wszystkim rynek żywności i napojów, a także rynek handlu detalicznego, leków OTC/suplementów diety, tytoniowy, kosmetyków, chemii gospodarczej, artykułów higieny osobistej oraz produktów dla zwierząt.

 • Weronika Pochylska
  RoślinnieJemy - Head Of Development

  Weronika Pochylska - koordynatorka ogólnopolskiej kampanii biznesowo-społecznej "Roślinniejemy". Współpracuje z firmami spożywczymi, organizacjami non-profit, mediami i szerokim teamem kreatywnym, wspierając tym samym rozwój oferty roślinnych produktów i dań w całej Polsce. Pracowała w agencjach marketingowych jako menadżerka ds. marketingu, jako social media content executive oraz w roli dziennikarki w redakcjach "Slowly Veggie!" i "Trójmiasto.pl".

 • Witold Sysiak
  Zielone Pojęcie - Współtwórca

  Dyrektor ds. badań i rozwoju oraz współtwórca marek Zielone Pojęcie i Dania Babci Zosi. Zajmuje się szukaniem perspektyw rozwoju firmy i jej marek na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania od wprowadzania innowacji technologicznych po pracę nad tworzeniem kultury organizacji. Promuje nowoczesne metody i techniki zarządzania oraz samoorganizacji pracy. Z wykształcenia jest inżynierem produkcji oraz filozofem.

 • Krzysztof Bożek
  Krowarzywa - Założyciel

  Współtwórca i współwłaściciel sieci restauracji wegańskich Krowarzywa.

 • Verena Wiederkehr
  ProVeg International - Dyrektorka ds. Przemysłu Spożywczego

  Verena ukończyła międzynarodowe studia biznesowe na uniwersytecie w Wiedniu, posiada także dyplom z zakresu dietetyki. Jako specjalistka od rynku roślinnych produktów i wegańskiej dietetyki, Verena prowadzi szkolenia i prelekcje na całym świecie.

 • Jan Bredack
  Veganz - Założyciel

  Jan rozpoczął swoją karierę w branży motoryzacyjnej. Jako dyrektor sprzedaży i usług samochodów dostawczych w Daimler-Benz, nadzorował pracę ponad 24 tys. pracowników. W 2008 odszedł z firmy, by 3 lata później założyć Veganz, które obecnie posiada 3 lokalizacje i jest największym dystrybutorem wegańskich produktów w Europie. Firma Jana była jednym z trzech finalistów prestiżowego konkursu Deutscher Gründerpreis.

 • Aleksandra Trapp
  Infuture Hatalska Foresight Insitute - Head of Culture and Trends

  Head of Culture and Trends w Infuture Hatalska Foresight Institute, gdzie odpowiada m.in. za research, zarządzanie procesem pozyskiwania danych, ich analizą i wnioskowaniem. Współautorka raportów m.in. „Future of Food” czy „Praca. Scenariusze przyszłości”. Absolwentka Wydz. Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego na specjalizacji Dziennikarstwo, Wydz. Nauk Społecznych na kierunku Marketing medialny i reklama oraz Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS.

 • Bartosz Kamieniecki
  Food technologist

  Technolog, projektant, wizjoner, pasjonat nowych technologii, dobrej kuchni i podróży. Po technologii żywności na UP we Wrocławiu. Na co dzień projektuje produkty spożywcze i konsultuje strategie ich rozwoju w ujęciu biznesowym, jakościowym oraz technologicznym. Ponad dekadę stale związany z różnymi sektorami przemysłowej produkcji żywności. W tym czasie zaprojektował dziesiątki produktów opartych o indywidualne i innowacyjne rozwiązania.

 • Malka Kafka
  Tel Aviv Urban Food - Założycielka

  Bizneswoman, restauratorka i promotorka dobrego życia. Stworzyła i zarządza siecią restauracji Tel Aviv Urban Food. Ekspertka w zakresie planowania strategicznego, analizy trendów i marketingu w gastronomii. Fascynuje ją społeczny kontekst jedzenia, zwraca uwagę na odpowiedzialność biznesu. Była gospodynią programu kulinarnego w Kuchnia +. Autorka książki „GOD FOOD – Boska Kuchnia”.

 • Małgorzata Gursztynowicz
  Leonardo Verde - Właścicielka

  Właścicielka Leonardo Verde. Od wielu lat weganka i pasjonatka roślinnych smaków. Od zawsze interesowała się zdrowym jedzeniem- ukończyła dietetykę oraz zdrowie publiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Nie wyobraża sobie życia bez sportu, wyjazdów w góry i rozmów z przyjaciółmi. Mama 4-letniego weganina, którego uczy empatii i szacunku wobec zwierząt.

 • Maria Przybyszewska
  Head Chef

  Określa się jako 98% plant based - gotuje wegańsko, z uwielbieniem dla kuchni polskiej, arabskiej i azjatyckiej. Do niedawna szefowa kuchni warszawskiego Youmiko Vegan Sushi, obecnie związana z restauracją Opasły Tom. Odbyła praktyki w kopenhaskiej Nomie. Ambasadorka Roślinnych Poniedziałków.

 • Izabela Bernau-Ławniczak
  Futurefoods.pl - Założycielka

  Przedsiębiorczyni i projektantka. Doświadczona moderatorka procesów kreatywnych i projektowych w oparciu o service design thinking, human centred design. Ma wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów związanych z projektowaniem w branżach: spożywczej/FMCG, finansowej i energetycznej. Absolwentka Design Management na SWPS oraz Dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Członek Service Design Polska, Pomysłodawczyni projektu Futurefoods.pl

 • Dr inż. Katarzyna Świąder
  Ekspert ds. żywności

  Ekspert ds. żywności, międzynarodowy wykładowca akademicki. Specjalista w dziedzinie żywności funkcjonalnej, oceny sensorycznej i projektowania żywności. Współautorka wdrożeń nowych produktów spożywczych i patentów. Adiunkt na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, członek Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych. Propagatorka zdrowego stylu życia.

 • Karolina Kosno
  Coffeedesk - Communications Manager

  Communications Manager w Coffeedesk, który obecnie jest liderem na rynku sklepów internetowych z kawą. Karolina jest odpowiedzialna za niebanalną komunikację, emocjonujące eventy, efektywne kontakty z influencerami oraz realizację nierealnych pomysłów. Ponadto trener baristów, organizator kawowych mistrzostw, wcześniej koordynator ds. komunikacji Speciality Coffee Association Poland, a także prelegentka konferencji i autorka artykułów o kawie i marketingu. Prywatnie od wielu lat na diecie roślinnej.

 • Tomasz Tarkowski
  Concordia Design - Dyrektor F&B

  Dyrektor F&B Concordia Design, w tym restauracji Concordia Taste. Wcześniej Manager Restauracji Cucina88 w 5* City Park Hotel and Residence, odpowiedzialny za jakość i standard potwierdzony 3 czapkami Gault&Millau. Organizator największych gal kulinarnych w Polsce min. Gault&Millau, Kino Kulinarne, Magazyn Wino. Na co dzień miłośnik sportu, aktywnego trybu życia i dobrej kuchni.

Pozostałych prelegentów/-tki ogłosimy w najbliższym czasie

Program konferencji

Dzień pierwszy (4.10)
 • 09:30  

  Rejestracja i networking

 • 10:00 - 11:15  

  Globalne trendy na rynku spożywczym - roślinna rewolucja? [PL]

  Honorata Jarocka, Aleksandra Chołody-Trapp, Weronika Pochylska
 • 11:30 - 13:00  

  Roślinne success story [PL]

  Krzysztof Bożek, Łukasz Błażejewski, Witold Sysiak, Jan Bredack
 • 14:00 - 15:00  

  Panel HoReCa - roślinny potencjał w liczbach [PL]

  Łukasz Błażejewski, Maria Przybyszewska, Tomasz Tarkowski, Malka Kafka, Małgorzata Gursztynowicz, poprowadzi Rafał Krzycki
 • 15:15 - 16:45  

  Roślinny trend - innowacje w branży spożywczej [PL/EN]

  Nicole Rawling, Verena Wiederkehr, Katarzyna Świąder, Bartosz Kamieniecki
 • 17:00 - 17:30  

  Plant-Powered Pitching

Dzień drugi (5.10)
 • 10:30 - 15:00, Kuchnia Spotkań IKEA

  Z zaangażowaniem i pasją: budowanie strategii marketingowej dla produktu roślinnego

  Karolina Kosno poprowadzi warsztat skierowany do tych, którzy stoją przed wyzwaniem wypromowania roślinnego produktu lub usługi. Uczestnicy warsztatu przejdą od procesu projektowania konceptu produktu, przez analizę rynku i klientów, po wszelkie możliwości pozyskania ruchu i sprzedaży, a to wszystko w etyczny i angażujący odbiorcę sposób. Efekty? Przybornik gotowych pomysłów co zrobić, by roślinny produkt trafiał w ręce zróżnicowanych klientów przy użyciu prostych narzędzi niekoniecznie dużych budżetów.Karolina Kosno (Communications Manager | Coffee Desk)Liczba miejsc: 20
 • 10:00 - 15:00, Centrum Przedsiębiorczości Smolna

  Kiedyś było inaczej, teraz trzeba inaczej: food design sprint

  Jak w dzisiejszych czasach zaprojektować lepszy produkt i usługę w branży spożywczej? Coraz popularniejsza metoda rozwiązywania problemów i tworzenia innowacyjnych produktów i usług - design thinking, czyli myślenie projektowe - jest z powodzeniem wykorzystywana w biznesie. By zrozumieć podejście projektowe najlepiej doświadczyć go w procesie. Na uczestników warsztatu FOOD DESIGN SPRINT prowadzonego przez Izę Bernau-Ławniczak, czeka mikro-wyzwanie projektowe, przejście przez proces kreatywny i - w efekcie końcowym - stworzenie konceptów produktów, gotowych do rozwinięcia.Iza Bernau-Ławniczak (CCO | Very Human Services)Liczba miejsc: 20

Bilety

Early bird

Wyprzedane

Dostępne do 15.08

79zł

Kup

Regular

Do wyczerpania biletów

Dostępne od 16.08

99zł

Kup

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najświeższe informacje o programie Konferencji

Szanujemy Twoją prywatność i zapewniamy, że podane informacje będą używane wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o konferencji Plant-Powered Perspectives. Wszystkie informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną oraz potwierdzasz, że masz ukończony 16 rok życia.

O RoślinnieJemy

RoślinnieJemy to biznesowo-społeczna kampania, której celem jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, czy właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań. Jesteśmy ekspertami od diety i produktów roślinnych: doradzamy firmom oraz wzmacniamy trend związany ze wzrostem popularności diety roślinnej. Współpracujemy z kluczowymi firmami z branży spożywczej, mediami branżowymi i lifestyle'owymi, oraz społecznymi influencerami.

Główny partner

Partnerzy medialni

Partnerzy

Kontakt

Chcesz nawiązać współpracę lub zostać naszym partnerem? Porozmawiajmy!