Zdrowa porcja newsów: viralowe nuggetsy, Festiwal Smażonych Kurczaków i roślinny prank na kibicach

25 października obchodzimy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. W ramach pokazywania Wam jak w prosty sposób można włączać dania roślinne do swego menu i tym samym dać planecie i zwierzętom odetchnąć, dzisiaj dzielimy się kolejną dawką doniesień na temat roślinnych alternatyw dla mięsa.

Nuggetsy z boczniaka: szybsze i prostsze w przygotowaniu niż te z kurczaka!

Jest taki jeden film na kanale RoślinnieJemy na Instagramie, który cieszy się niesłabnącą popularnością. To nagranie pokazujące w jak prosty sposób można przygotować nieziemsko pyszne i chrupiące nuggetsy z boczniaka. Odtworzyliście go dotychczas ponad 6000 razy. Mamy nadzieję, że liczba odsłon przełożyła się na taką samą liczbę usmażonych nuggetsów!

Roślinne nuggetsy pokonują mięsną konkurencję podczas National Fried Chicken Festival w Nowym Orleanie

Roślinne alternatywy coraz częściej przypominają smakiem i fakturą swoich “mięsnych protoplastów”. To, że na polskim i zagranicznym rynku widzimy kolejne produkty i lokale oferujące zieloną alternatywę dla obciążającego nasze ekosystemy mięsa, świadczy tylko o rosnącym popycie na takie dania budujących swoją świadomość ekologiczną klientów. W organizowanym co roku Narodowym Święcie Smażonego Kurczaka (National Fried chicken Festival, tak, tak!) w Nowym Orleanie, właśnie roślinne nuggetsy przygotowane przez firmę cateringową Atlas Monroe zostały uznane za najlepsze danie spośród wszystkich tam prezentowanych.

Spróbowalibyście nuggetsa z lodami waniliowymi  serwowanego w ciepłym gofrze?

Fani klubów piłkarskich przegryzają sukcesy i porażki swoich drużyn w towarzystwie roślinnych hot dogów

Wiodąca sieć handlowa w Wielkie Brytanii, Sainsburry, niedawno otworzyła nową linię roślinnych szybkich przekąsek i promowała je podczas rozgrywek klubów Wolves i Crystal Palace. Kibice sięgali po kolejne darmowe hot dogi i burgery nie zdając sobie sprawy, że są wolne od mięsa zwierzęcego. Poinformowani o tym, że tak naprawdę pałaszowali roślinne wersje burgerów i parówek, byli zaskoczeni, ale pozytywnie!

Wiedzieliście, że wielu piłkarzy decyduje się na redukcję mięsa bądź w 100% roślinną dietę w celu podniesienia swojej efektywności na boisku? Wśród nich jest np. Lionel Messi!

Dowiedziawszy się, że rozdawane za darmo hot-dogi i burgery były w 100% roślinne ludzie byli zdziwieni, ale tylko dlatego, że smakiem nie różniły się od tych mięsnych. Źródło: The Independent

Czy Wam też udało się zrobić roślinną niespodziankę swoim bliskim lub znajomym zabierając ich np. na wegańskie hot-dogi na stacjach Orlen? Testowaliśmy je już kilkukrotnie, w różnych lokalizacjach i – faktycznie – smakiem i konsystencją przypominają parówki w tradycyjnych hot-dogach! Czekamy na Wasze opinie, doznania i podobne nowinki w komentarzach!

Monika Sznel
Dołączyła do RoślinnieJemy, by być częścią roślinnej rewolucji. Jest antropolożką projektowania, badaczką doświadczeń i projektantką usług, która uwielbia być w ruchu, wspierać etyczne marki i dokonywać świadomych konsumenckich wyborów. Ma słabość do estetyki dewocjonaliów z lat 80. i 90, jarmużu, jednośladów i lektury składów produktów.