Skuteczne nazewnictwo i oznakowanie roślinnych potraw

Wprowadzenie roślinnych pozycji do menu w taki sposób, aby były one atrakcyjne dla jak najszerszej grupy klientów, może być wyzwaniem. Kampania RoślinnieJemy postanowiła zbadać, jakie podejście jest najskuteczniejsze w obszarze nazewnictwa i oznakowania roślinnych potraw w menu. Wyniki zostały przedstawione w naszym najnowszym raporcie, który bazuje na informacjach zebranych podczas badania opinii publicznej zleconego Panelowi Ariadna przez RoślinnieJemy w drugiej połowie 2020 roku. 

Raport skupia się na przedstawieniu strategii skutecznej promocji i komunikacji potraw roślinnych w branży gastronomicznej. Prezentuje on wnioski na temat metod nazewnictwa potraw, ich znakowania oraz lokowania w menu. Które określenie – wegański czy roślinny – bardziej przemawia do klientów? Jaki opis i oznakowanie będą dla nich najbardziej zachęcające? Czy miejsce zamieszkania, wiek bądź dochód klientów mają wpływ na ich preferencje oznakowania roślinnych potraw? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym najnowszym raporcie.

Raport ma na celu wesprzeć osoby związane z branżą gastronomiczną, które już wprowadziły roślinne pozycje bądź mają zamiar to zrobić w najbliższej przyszłości. Jest to lektura warta uwagi również dziennikarzy tworzących treści o tematyce kulinarnej i gastronomicznej czy też właścicieli marek sprzedających roślinne produkty.

Jakie nazwy i design wzbudzą zainteresowanie szerokiego grona klientów? Co zachęci ich do wybrania danej potrawy bez względu na ich preferencje żywieniowe? Wszystkich zainteresowanych wiedzą w pigułce zachęcamy do przeczytania artykułu na blogu Chefs for Change o 4 sposobach na atrakcyjne oznakowanie roślinnych potraw w menu. A głodnych szczegółowej wiedzy po cały raport tutaj.

Diana Tokarska
Absolwentka kierunku technologia żywności, której zależy na podejmowaniu rozmowy o zrównoważonym systemie żywności. Ciekawa nowych miejsc i smaków, uwielbia spędzać czas wśród natury.