Roślinne jedzenie mega trendem 2017 roku

Bądźcie gotowi na zbliżający się mega-trend, jakim jest roślinne jedzenie – według raportu przygotowanego przez 1010 Data, popyt na produkty wegańskie w roku 2017 wzrósł aż trzykrotnie!

Badanie obejmowało produkty zakupione przez internet, na których czele stanęło białko roślinne, jako produkt o największym zapotrzebowaniu. Można śmiało wnioskować, że znaczna część konsumentów zdała sobie sprawę, iż w ich diecie brakuje warzyw. Coraz więcej osób decyduje się na ograniczenie mięsa z powodów zdrowotnych, co często związane jest ze zbyt dużą ilością spożywanych produktów pochodzenia zwierzęcego.

To wszystko świetna wiadomość, a nawet lepszą jest fakt, że rok 2018 zapowiada się jeszcze smaczniej!

Badania wskazują, że trend ten będzie przybierał na sile. Możemy spodziewać się znacznego wzrostu ilości produktów roślinnych na półkach sklepowych, co jest świetną wiadomością nie tylko dla wegan.

W krajach zagranicznych, np. Anglii, trend ten ma jeszcze większą siłę! W sklepach nietrudno znaleźć sery w całości pozbawione produktów odzwierzęcych, a regały sklepów oferują miłośnikom diety roślinnej bogaty wachlarz wyboru. Zwiększony popyt na tego rodzaju produkty zmusił znaczną część placówek gastronomicznych do wprowadzenia większej ilości dań wegetariańskich, a restauracja wegańska to obecnie nierzadki widok.

Warto podkreślić, że nawet czołowe firmy przemysłu konsumenckiego takie jak McDonald’s zaczęły przygotowywać się na powyższe zmiany, testując pozycje takie jak w 100% roślinny burger – Mc Vegan.

Polska nie zostaje w tyle. Już dzisiaj możemy zamówić wegańskiego burgera na telefon, dzięki usłudze oferowanej przez firmę „Meat&Fit”, lub też pokusić się o roślinny jogurt „Magda” dostępny w Lidlu czy Auchan. Smakoszy sera czeka miła niespodzianka po tym, jak spróbują coraz łatwiej dostępnych serów roślinnnych oferowanych przez marki „Wege Siostry” i „Serotonina”.

 

Na zdjęciu: roślinny burger z Meat & Fit

    Michał Nowaczewski
    Miłośnik sportu i zwierząt, którego pasjonują wszelkie tematy związane ze zdrowiem, zarówno fizycznym jak i psychicznym.