Roślinne mięso firmy Beyond Meat już w 50 krajach!

Po spektakularnym sukcesie w rodzimych Stanach (podwojenie sprzedaży w 2017 roku) i udanym debiucie w Hongkongu, firma Beyond Meat ogłosiła plany dystrybucji w 50 krajach na 6 kontynentach. Już w najbliższych miesiącach produkty kalifornijskiego innowatora będzie można kupić m. in. w Tesco w Wielkiej Brytanii, a także w Australii, Meksyku, RPA czy Korei Południowej.

Chociaż na razie nie wiadomo nic o zamiarach dystrybucji w Polsce, to mamy powody do optymizmu. Grupa PHW, która właśnie stała się wyłącznym dystrybutorem Beyond Meat w Niemczech, jest jednocześnie właścicielem szczecińskiego Drobimeksu. Mamy nadzieję, że na inspirację zza zachodniej granicy nie będzie trzeba długo czekać.

Czytaj także:

https://roslinniejemy.org/blog/roslinny-kubelek-w-kfc

Aż nie chce się wierzyć, że producent roślinnego mięsa rozpoczął sprzedaż zaledwie dwa lata temu. Produkty Beyond Meat są obecnie dostępne w 27 000 sklepów i restauracji w Ameryce (a także w jednej sieci w Hongkongu). Spośród podobnych roślinnych produktów wyróżnia je nie tylko wyjątkowo „mięsny” wygląd i tekstura, lecz również sposób prezentacji. Tacki, na których sprzedawane są Beyond Burger i Beyond Sausage, wyglądają tak samo jak opakowania ich mięsnych odpowiedników, i z reguły można znaleźć je na tych samych półkach. Tego typu zabiegi mogą znacząco ułatwić zmianę nawyków żywieniowych osobom dążącym do ograniczania ilości spożywanego mięsa, co zauważyli nie tylko dystrybutorzy Beyond Meat, lecz także brytyjska sieć Sainsbury’s, która już w tym miesiącu wprowadzi własną linię wegańskiego mięsa na swoje półki.

zdjęcie: https://beyondmeat.com/

Czytaj także:

https://roslinniejemy.org/blog/jeden-prosty-krok-podwoic-sprzedaz-weganskich-produktow-w-sklepach

Źródła:

https://www.businesswire.com/news/home/20180508006013/en/Plant-Based-Meat-Leader-Meat%C2%AE-Announces-Extensive-Global

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/wlasciciel-drobimeksu-bedzie-sprzedawac-weganskie-burgery-w-niemczech,158280.html

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2018/jun/11/sainsburys-to-sell-vegan-fake-meats-next-to-real-thing-in-trial

Ida Tymińska
W RoślinnieJemy między innymi tweetuje, pisze na bloga, tłumaczy i poprawia teksty. Z wykształcenia anglistka, tłumaczka, a wkrótce także zooantropolożka. Wśród największych inspiracji wymienia bogactwo świata zwierząt, literaturę angielską i czas spędzony na bieganiu po lesie.