Przewodnik po roślinnych restauracjach we Wrocławiu

Wrocławianie mają własny Przewodnik po roślinnych restauracjach!

Jeszcze w 2014 r. we Wrocławiu było tylko 13 typowo roślinnych restauracji. Wygląda jednak na to, że w ciągu niespełna 5 lat ta kuchnia zyskała bardzo wielu zwolenników ponieważ dziś jest ich już prawie dwa razy więcej!

To nie kwestia mody, a prawdziwej rewolucji świadomości. Żyjemy w czasach, w których niemożliwe jest podważanie horroru przemysłowej hodowli zwierząt i jej negatywnego wpływu na środowisko. Nikt nie ma wątpliwości, że produkcja mięsa i produktów odzwierzęcych – nie wspominając o jej etycznych aspektach – jest obok spalania węgla głównym czynnikiem rujnującym klimat i środowisko.

Popularność kuchni roślinnej ma jednak nie tylko ideowe pobudki – ta kuchnia jest po prostu przepyszna! Dla wielu osób, które przywykły do standardowej oferty gastronomicznej, w której nad Odrą przoduje kuchnia polska, włoska i fast foody, kolorowa, świeża, zdrowa, pełna smaków i przypraw kuchnia roślinna jest cudowną odmianą.

Przewodnik po roślinnych restauracjach jest kierowany nie tylko do wegan i wegetarian, ale do wszystkich, którzy chcą spróbować zdrowych, lekkich i oryginalnych potraw. Dlatego na liście miejsc godnych polecenia znajdziecie obok wyłącznie roślinnych restauracji również te, które w swoim menu oferują opcje wegańskie.

Przewodnik podaje między innymi informacje dotyczące rodzaju dań (wegańskie, wegetariańskie), adres, godziny otwarcia i zakres cenowy. Wszystko zebrane zostało w wygodnej wersji elektronicznej, z której wygodnie można korzystać także na urządzeniach mobilnych.

Wybór właściwego miejsca ułatwi podział na kategorie:

–        jak u mamy

–        pizza

–        orientalnie

–        fast food

–        pora na deser

Przewodnik dostępny TUTAJ, skąd też można go pobrać. Jest to wersja 1.0., a aktualizacja przewidywana jest w okolicach 6 miesięcy od pierwszej publikacji. Ciekawe, iloma nowymi roślinnymi miejscami Wrocław będzie mógł się wtedy znów pochwalić…?

    Maja Nadgrodkiewicz
    W Otwartych Klatkach zajmuję się między innymi fundraisingiem. Lubię dobre książki, podróże i jedzenie.