Książę Harry i Meghan Markle planują wychować swoje dziecko w duchu weganizmu

Książę i księżna Sussex, którzy jeszcze w tym miesiącu spodziewają się przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka – planują wychować je na diecie roślinnej! Czyż to nie cudowna wiadomość?

Przyszli rodzice sami w ostatnim czasie bardzo ograniczyli spożycie mięsa, a na co dzień zajadają się przede wszystkim przeróżnymi warzywami i owocami. Poza zmianą diety postanowili również zweganizować inne dziedziny swojego życia – dla przykładu przy wykańczaniu pokoju dziecinnego zdecydowali się na użycie farby przyjaznej środowisku oraz wolnej od produktów pochodzenia zwierzęcego. Co więcej, z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że Meghan planuje urodzić w szpitalu, w którym dostępne jest w pełni wegańskie menu.

O prozwierzęcej postawie tej książęcej pary może świadczyć również fakt, że w 2017 oraz 2018 roku książę Harry, ku oburzeniu wielu osób związanych ze swoim środowiskiem, zrezygnował z udziału w tradycyjnym królewskim polowaniu.

Na zakończenie jako ciekawostkę przypominamy fakt, że ostatnimi czasy także Książę Karol  zadeklarował ograniczenie spożycia mięsa – jako przyczynę podając aspekty prozdrowotne. I któż nie chciałby być jak Royal Family? 😉

Coraz większa liczba rodziców decyduje się wychowywać swoje dzieci na diecie roślinnej. Ostatnie badania wykazały, że w Wielkiej Brytanii dotyczy to nawet jednej na 12 rodzin, a motywacją są tu przede wszystkim względy zdrowotne.

Dla osób zainteresowanych tematem diety roślinnej polecamy nasz cykl 25 wegańskich jadłospisów!

 

Źródło: https://www.livekindly.co/prince-harry-and-meghan-markle-to-raise-their-baby-vegan/

Ewa Kędzierska
Z zawodu dietetyk, technik weterynarii oraz księgowa. W kampanię RoślinnieJemy zaangażowana od sierpnia 2017 roku. W czasie wolnym wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych zwierząt Azorek w Obornikach Wielkopolskich.