Kawowe inspiracje – smakowe latte w wersji Unique Choice

Kawa to jedna z najpopularniejszych używek na świecie. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki mocnego espresso lub kremowego latte. Z miłości do kawy właśnie powstał cykl “Kawowe inspiracje”, w którym znajdziecie zarówno przepisy na wymarzone kawowe klasyki, jak i przewodnik po mlekach roślinnych,  sposobach parzenia i rodzajach kawy. Chcemy pokazać Wam, że kawa w wersji roślinnej jest równie ciekawa, a może nawet ciekawsza od tej na tradycyjnym mleku. Dziś proponujemy wariacje na temat klasycznego latte w wersji Unique Choice – czyli prosto z klimatycznej kawiarni na warszawskiej Pradze.

Latte GRUSZKA – KARDAMON
Kawa podawana na ciepło o bardzo gładkim i delikatnym, słodkim smaku dzięki wykorzystaniu musu gruszkowego. Szykowana na podwójnym espresso zapewnia wyczuwalną kawę. Każdy łyk zwieńcza pikantny i wyrazisty smak kardamonu.

SKŁADNIKI:
mus gruszkowy (blend’owane gruszki) – 30ml
podwójne espresso – polecamy Brasil MOGIANA UniqueChoice (profil smakowy: migdał, marcepan i czekolada)
kardamon mielony (szczypta)
spienione mleko roślinne
PRZYGOTOWANIE
Do przezroczystej szklanki wlewamy porcję musu ok 40ml i dosypujemy kardamon. Następnie spieniamy mleko i powoli wlewamy do szklanki, na sam koniec dolewamy espresso.

 

Frappe PORZECZKA-AGAWA
Jest to napój podawany na zimno, dzięki czemu smaki przyjemnie się łączą. Porzeczka mobilizuje kwasowość i orzeźwienie na początku picia, natomiast syrop z agawy uzupełnia wrażenia przyjemną słodyczą.

SKŁADNIKI:
Czarna porzeczka (świeża/mrożona) – 30g
Syrop z agawy – 15ml
Podwójne espresso – polecamy Brasil CERRADO UniqueChoice (profil smakowy: jagody, orzechowo-czekoladowe nuty)
Mleko roślinne – ok. 200ml
Lód w kostkach / kruszony
PRZYGOTOWANIE:
Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i miksujemy ok. 30 sek. Wysoką szklankę ozdabiamy ciemną czekoladą i przelewamy Frappe, gotowe!

 

Mateusz Laskowski, Unique Choice.

Mateusz posiada 9 letnie doświadczenie w branży kawowej, które zdobywał jako barista w warszawskich kawiarniach, współpracując z najlepszymi. Swoje umiejętności rozwijał pracując w palarni kawy. Obecnie jest baristą w Kawiarni Firmowej należącej do Manufakturowej Palarni Kawy Unique Choice. Mateusz jest również zapalonym regatowcem – spełnia się jako trener grupy młodych żeglarzy w klasie Optimist.

 

Dominik Urbański

Kawa to dla mnie nieustająca przygoda, która rozpocząłem 7 lat temu. Przez ten czas udało mi się przejść drogę od pracy w kawiarni sieciowej, przez kawiarnie prywatne spod hasła “specialty”, po palarnię kawy. Dziś moim przyjacielem jest 12-kilowy Probat, na którym przygotowuję ziarna w Unique Choice, a także klasyczny ekspres ciśnieniowy, na którym pracuję w Kawiarni Firmowej. Poza pracą lubię przeczytać dobrą książkę. W towarzystwie kawy rzecz jasna.

    RoślinnieJemy
    Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.