Jeanette Mellinger: „Weganizm stanie się stylem życia dla milionów osób.”

Badania przeprowadzone przez Uber Eats wskazują jednoznacznie, że w przyszłym roku zapanuje trend na dietę roślinną. Firma przeanalizowała ponad 191 milionów wyszukiwań wprowadzonych przez klientów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jak się okazuje, coraz więcej konsumentów interesuje się opcjami wegańskimi, wśród których króluje kuchnia azjatycka. Dużym zainteresowaniem cieszą się tofu, hummus, a także wywodząca się się z Wietnamu zupa pho. W 2017 roku Uber zanotował czterokrotny wzrost ilości wyszukiwań powiązanych z dietą roślinną. Od tego czasu trend stale rośnie w siłę – nie tylko wśród klientów, ale też sklepów oraz restauracji.

Wzrost świadomości społecznej sprawi, że weganizm stanie się stylem życia dla milionów osób. – mówi Jeanette Mellinger, szefowa działu User Research w Uber Eats – W 2019 nowe zamienniki mięsa częściowo zepchną na margines popularne produkty – dodaje. Firma spodziewa się wzrostu popularności zwłaszcza dla smaków zupełnie dotychczas nieznanych, takich jak jadalne kwiaty.

Trzymamy kciuki, aby te prognozy okazały się nieomylne!

A jeśli Wy też chcecie zacząć jeść bardziej roślinnie, zacznijcie od naszych e-booków i zbilansowanych jadłospisów. Smacznego!

źródło: https://www.uber.com/newsroom/2018-year-in-review/

Weronika Pochylska
Head of Plant Based Campaigns w Anima International i PR Manager kampanii RoślinnieJemy. Pasjonatka marketingu kulinarnego, kuchni azjatyckiej, polskich reportaży i kultury hip-hopowej. W wolnych chwilach wpatruje się w seriale osadzone w latach '80-'90, Trójmiasto i swoje zwierzęta.