Gordon Ramsay na diecie roślinnej?

Kilka dni temu kulinarna społeczność Twitter’a stanęła na głowie. Wszystko za sprawą wpisu Gordona Ramsay’a – jednego z najbardziej rozpoznawalnych szefów kuchni na świecie. Going to give this vegan thing a try… Gordon Ramsay spróbuje diety roślinnej?

Pamiętamy wypowiedzi wybuchowego gwiazdora, w których twierdził, że posadziłby swoje dzieci na krześle elektrycznym, gdyby przestały jeść mięso. Znany z niechęci do wegetarian i wegan Ramsay dostrzega w końcu potrzebę zmiany swojego podejścia? Najwyższa pora – ponad 180 tys. osób dołączyło do tegorocznej edycja Veganuary w Wielkiej Brytanii, a dla 62% z nich w pełni roślinny styczeń okazał się na tyle atrakcyjny, że postanowiły spróbować diety wegańskiej na dłużej.

Dieta roślinna staje się coraz bardziej popularna, w Londynie, Pekinie, ale i większości polskich miast – trend dostrzegają instytucje, międzynarodowe korporacje i lokalne firmy, dopasowując swoją ofertę do potrzeb osób zainteresowanych ograniczaniem spożycia mięsa.

Nowo-otwarta restauracja Gordon Ramsay Street Pizza będzie serwować także roślinne dania, w czasie gdy we wszystkich brytyjskich placówkach Pizza Hut od kilku miesięcy możemy zjeść pizzę z w pełni roślinnym serem Violife.

Gordon Ramsay zaczyna swój romans z dietą roślinną. Najlepsi polscy kucharze, innowatorzy na rodzimej scenie kulinarnej już od dawna wiedzą, że dieta roślinna jest nie tylko dobra dla środowiska i zdrowia, ale przede wszystkim bogata w smaki. Ambasador Roślinnych Poniedziałków, Grzegorz Łapanowski z Food Lab Studio właśnie wystartował z cyklem wegańskich warsztatów – Roślinniejemy jest ich patronem medialnym. Serdecznie zapraszamy!

Poznaj wszystkich ambasadorów Roślinnych Poniedziałków.

Maciej Otrębski
Jem pizzę, piję kombuchę, lubię kiedy słowa brzmią dobrze, a innowacyjne idee stają się rzeczywistością. Wcześniej byłem zaangażowany w tworzenie Eataway, największej platformy meal-sharingowej w centralnej części Europy, organizuję także wydarzenia w ramach TEDxKraków. W Roślinniejemy zajmuje się współpracą z partnerami biznesowymi. Porozmawiajmy!