70 tysięcy roślinnych hot dogów IKEA sprzedanych w sierpniu!

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni już co dziesiąty hotdog sprzedawany w IKEA był hotdogiem wegańskim! W sierpniu sprzedaliśmy ich aż 70 tys.” - tak czytamy na Twitterze Rzecznika IKEA Polska.


Roślinne hot dogi dostępne są w polskich sklepach sieci IKEA od 1 sierpnia tego roku i od tamtego czasu nie przestaje się o nich mówić. Zaskakują wyśmienitym smakiem, aromatem, cudownymi kolorami oraz niską ceną.


 Więcej na temat testu hot dogów z Bistro IKEA tutaj - klik!


Jest to druga, zaraz po wegańskich klopsikach, opcja dedykowana osobom na diecie roślinnej, ale nie tylko! Wegańskie hot dogi z chęcią i smakiem zajadają również zdeklarowani mięsożercy - i o to chodzi!Na początku roku dyrektor zarządzający IKEA Food Services AB tak podsumował cel ich wprowadzenia: „Nowa wersja popularnego hot-doga będzie idealną przekąską dla klientów Bistro IKEA, którzy szukają bardziej zrównoważonej opcji roślinnej w przystępnej cenie".


Oby tak dalej, IKEA!


Źródła:


https://mobile.twitter.com/rzecznikikea?lang=pl


https://ikea.prowly.com/34912-wege-hot-dog-juz-w-ikea


https://roslinniejemy.org/blog/test-wegaskich-hot-dogow-ikea-i-5-powodow-by-wybra-je-przy-kasie


Ewa Kędzierska
Z zawodu dietetyk, technik weterynarii oraz księgowa. W kampanię RoślinnieJemy zaangażowana od sierpnia 2017 roku. W czasie wolnym wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych zwierząt Azorek w Obornikach Wielkopolskich.