5 nowych roślinnych produktów w Polsce

Dzieje się w Polsce! Nasi rodzimi producenci i handlowcy nie zwalniają tempa. Z wieloma spośród nich spotkamy się w dniach 8 i 9 października podczas trzeciej edycji Plant-Powered Perspectives, a już dziś świętujemy prezentując krótki, subiektywny przegląd ciekawych debiutów produktowych, które miały miejsce na polskim rynku w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Majonez Kielecki Roślinny (WSP Społem)

Nie jest to pierwszy roślinny majonez na polskim rynku, ale pierwszy produkowany przez tradycyjną polską firmę, od dekad cieszącą się zaufaniem i przywiązaniem Polaków. Jako RoślinnieJemy doradzaliśmy przy projektowaniu tego cudeńka i osobiście upewniliśmy się, że spełni najbardziej wygórowane oczekiwania. Kielecki Roślinny to także dobry argument, żeby w internetowych bataliach opowiedzieć się za #TeamKielecki 😉 

Rośl-Inne Kabanosy (Tarczyński, Bez kęsa mięsa)

Roślinne kabanosy dostępne w Polskich sklepach? Cieszą bardzo. Roślinne kabanosy od czołowego polskiego producenta kabanosów? Cieszą po stokroć. Tarczyński to kolejny uznany producent z branży mięsnej, który wprowadza na rynek własną roślinną linię produktów – Bez kęsa mięsa. Gratulujemy i czekamy na kolejne kroki.

Fish from the Field (FRoSTA Food Service)

Alternatywy dla ryb i owoców morza są obecnie najprężniej rozwijającym się i być może najciekawszym segmentem światowego rynku produktów roślinnych. Niewiele z nich można dziś dostać w Polsce, tym bardziej cieszy więc nowy produkt FRoSTY, składający się m.in. z jackfruita i skorzonery i wzbogacony o kwasy Omega-3. Fish from the Field jest obecnie dostępny hurtowniach dla klientów gastronomicznych, ale niewykluczone, że trafi również do handlu detalicznego.

Yogoat Owsiany Pitny (OSM Łowicz, Bez deka mleka)

Rozwój linii roślinnych alternatyw nabiału Bez deka mleka robi duże wrażenie. Do alternatyw serów (w plastrach, kanapkowych, kremowych i sałatkowych) dołączyły niedawno jogurty i puddingi, a teraz także – jogurty pitne, których w wersji roślinnej wciąż nie ma na naszym rynku zbyt wiele. Dostępne smaki to pieczone jabłko z cynamonem, truskawka-rabarbar, jagoda i brzoskwinia. Przypominamy że, podobnie jak Kielecki Roślinny i Bez kęsa mięsa, Bez deka mleka jest dziełem tradycyjnego producenta znanego Polakom od lat – w tym przypadku jest to Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu.

Breakfast (Roślinna Magda i Dobra Kaloria)

To wyjątkowy produkt na tej liście, ponieważ jest rezultatem współpracy dwóch producentów. Dwa rodzinne przedsiębiorstwa, które w ostatnich latach spowodowały sporo pozytywnego zamieszania na polskim rynku spożywczym – Roślinna Magda i Dobra Kaloria – połączyły siły, żeby zaproponować Polakom roślinny produkt typu convenience, którego jeszcze u nas nie było. To połączenie roślinnego jogurtu naturalnego na bazie kokosa oraz granoli bądź musli (do wyboru), w zestawie ze składaną łyżeczką. Dzięki takim produktom, podobnie jak w przypadku Yogoatu Owsianego Pitnego czy Rośl-Innych Kabanosów, roślinne jedzenie w pośpiechu czy w trasie nie jest żadnym problemem.

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.