150 tysięcy roślinnych burgerów sprzedanych w ciągu pierwszego miesiąca w McDonald’s

McVegan – bezmięsny burger McDonald’s – już od samego początku cieszy się ogromną popularnością. Tylko w wybranych restauracjach na terenie Finlandii i Szwecji sprzedało się w styczniu aż sto pięćdziesiąt tysięcy sztuk.

To idealny przykład na to, jak wielkie jest zainteresowanie konsumentów roślinnymi alternatywami mięsnych dań. Jak tłumaczy Peter Ruzicka, prezes Orkla Foods – firmy, która pomogła w stworzeniu burgera McVegan – “ludzie chcą jeść więcej produktów pochodzenia roślinnego, częściowo z powodów zdrowotnych, ale również ze względów środowiskowych.” W rozmowie z Foodnavigator Ruzicka podkreśla, że roślinny burger, w porównaniu z jego mięsnym odpowiednikiem, jest zdecydowanie bardziej przyjazny środowisku.

McDonald’s wprowadził kanapkę McVegan w październiku ubiegłego roku w jednym ze swoich fińskich lokali. Od początku 2018 roku można ją kupić w  wybranych restauracjach w Finlandii i Szwecji. Jak mówi prezes Orkla Foods: “W ciągu zaledwie miesiąca udało nam się sprzedać aż sto pięćdziesiąt tysięcy burgerów McVegan w tychże lokalach. Jest to całkiem niezły początek bardzo, bardzo ekscytującej współpracy z siecią McDonald’s.” Czy możemy zatem liczyć na to, że w niedalekiej przyszłości roślinna kanapka zawita również do Polski?

Źródło: https://www.instagram.com/mcdonaldssuomi/

Julia Merchelska
Studentka dietetyki i psychologii, miłośniczka przyrody, podróży i owsianek.